game

Popüler Netflix'in ünlü dizisi Güney Kore yapımı Squid Game'in en beğenilen oyunlardan biri şeker kazıma oyunu oldu. Bu sahne ile popüler olan Kore Dalgona şekeri tarifini yaptık ve sonuç gerçekten harika oldu. Siz de evde kolay ve sadece iki malzemeyle squid game şekeri yani Dalgona şekerini hemen yapabilirsiniz.

Squid Game Şeker Tarifi için malzemeler

4 yemek kaşığı şeker
Yarım çay kaşığı kabartma tozu

Dalgona Şekeri Yapımı

- 4 yemek kaşığı şekeri tavaya koyun ve kısık ateşte sallayıp karıştırarak pişirin.

- Şeker kendiliğinden erimeye başlayacaktır.

- Şeker tamamen eridiğinde ve açık kehribar rengini aldığında içerisine yarım çay kaşığı kabartma tozu ekleyip 1 dakika karıştırarak pişirin.

- Açık kahverengi alan karışımı ocaktan alın ve yağlı kağıda 4 eşit parça halinde dökün.

- 1 Dakika bekleyin ve yuvarlak, yıldız yada kare gibi şekilleri basın. Biz çocuk oyuncakları kullandık. Bir dakika önce yapmayın tam donmadığından yapışıyor. Fazla da beklemeyin çabuk donuyor.

- Şekil verdiğiniz Dalgona şekerini 3 dakika daha bekletin ve ünlü Squid Game şekeri hazır.

Squid game şekeri tarifi karbonatsız yani kabartma tozu ile hazırladık çünkü evlerde daha çok bulunmakta. Tabi siz aynı miktarda karbonat ekleyerekte bu şekeri yapabilirsiniz fark etmiyor.

Squid game dizisinde geçen Dalgona candy tadı gerçekten çok leziz oluyor. Pratik bir şekilde sizde yapabilirsiniz. Tarifin yapılış aşamalarını görmeniz için altta kendi videomuzu ekledik. Tarifimizi beğendiyseniz şeker hamuru pasta tarifi gibi benzer tariflerimize göz atabilirsiniz.