BİM malzemeleri ile çok kolay yaş pasta yapmak tarifimiz ile çok kolay BİM hazır kekten pasta tarifi ile artık pastalarınızı pastaheneden aldınız sanacaklar. Çok şık yaş pasta tarifimizi diğer marka hazır kek tabanları için de uygulayabilirsiniz. Hazır Kekten Muzlu Pasta yapabileceğiniz gibi arakatta farklı meyve dilimleri kullanabilirsiniz.

Hazır kekten pasta yapımı için malzemeler

3 kat hazır pasta tabanı
Islatmak için süt

Ara krema için 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı toz şeker 1 yemek kaşığı nişasta 1 yumurta 2 lokum (isteğe bağlı)

Üzeri için Krem şanti Pasta süsleri Tart jölesi

BİM Hazır Kekle Pasta Yapımı

- Hazır bim kekinden pasta yapımına öncelikle ara krema yapımı ile başlıyoruz. 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı toz şeker 2 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı nişasta 1 yumurtayı tencereye alıp kaynayana kadar orta ateşte pişirin. Kaynayan kremaya isteğe bağlı 2 adet gül lokumu ekleyip lokum eriyene kadar karıştırıp piştikten sonra 1 yemek kaşığı tereyağı ekleyip ocaktan alın.

- Tarifimizde 3 kat pasta tabanı kullandık. Her katı koyduktan sonra üzerinde delikler açıp yaklaşık 3 yemek kaşığı sütle (Hazır kek ne kadar sütle ıslatılır?) ıslatın.

- İlk katın üzerine ara kremanın yarısını sürüp ananas ve muz dilimleri yerleştirip ikinci kat ile kapatın. İsteğe bağlı farklı meyveler kullanabilirsiniz.

- Diğer katı da aynı şekilde yaptıktan sonra pastanın bütününe ince bir kreş şanti sürün.

- Üzerine pastanın 6 çubuk tahta şişi paralel koyup sıra sıra pasta süsleri dökün.

- Pasta süsleri arasındaki araya kırmızı ve mavi renkte gıda boyası damlatılmış tart jöleleri dökün.

- Bir sıraya rendelenmiş bitter çikolata serpin.

- Kenarlardan kırmızı renkte jöleyi damlatın aşağı doğru süzülsün. Tüm yapılış aşamalarını altta ki videomuzdan izleyebilirsiniz.

- Krem şanti poşeti içine renk vermesi için 1 sıra kiraz reçeli sürüp krem şanti yerleştirin ve pasta kenarlarına süs yapın.

- En az 3 saat buzdolabında dinlendirip servis yapın afiyet olsun.

Yaş pastamız emin olun hazır kekten yapılan pastalar arasında en gösterişlilerden biri olacaktır. Pasta tarifimiz beğendiyseniz BİM kekinden 4 katlı pasta tarifi ve Harfli doğum günü pastası tarifi gibi benzer tariflerimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.