pasta

Gösterişli ve leziz hazır Bim kekinden yaş pasta yapımı istiyorsanız BİM mağazalarında satılan Connex marka olarak ünlenen hazır pasta tabanı ile vereceğimiz tarif ile pastahane pastaları görünümünde çok şık bir pasta yapmanız mümkün.

Hazır kekten pasta yapımı için çok farklı seçenekler olmak ile birlikte biz ara katlarında meyveler, yanlarında çikolata parçaları, üzerinde rulokat ve pasta süsleri kullanarak çok gösterişli bir pasta hazırladık.

Hazır Kekten Yaş Pasta Tarifi İçin Malzemeler

1 adet portakal
1 adet muz 1 adet kivi
1 su bardağı süt bir kutu krem şanti ıslatmak için süt hazır sade pasta tabanı pasta süsleri rulokat Rendelenmiş çikolata

Hazır Kekten Meyveli Yaş Pasta Yapılışı

- Hazır pasta tabanının ilk katını sütle ıslatın

- Krem şanti sürüp yayın üzerine dilimlenmiş meyveleri yerleştirip üst kat ile kapatın.

- Üst katta delikler açıp tekrar süt ile ıslatın ve krem şanti ile iyice kaplayın.

- Krem şanti ile kenarlara şekiller verin.

- Pastanın yanlarına rendelenmiş çikolata ile kaplayın.

- Üzerine 6 adet rulo kat ile şekil hazırlayıp aralarını renkli pasta süsleri, çakıl ve çikolata parçaları yerleştirin.

- En az 3 saat pastayı buzdolabında dinlendirin.

BİM hazır kekten yapılan yaş pasta afiyet olsun. Şık sunumlu doğum günleri için kolayca hazırlayabilirsiniz. Pastahaneden alınmış pastaların görüntüsünde ve lezzetinde yaş pastayı evde bu tarifle çok daha ucuza mal edebilirsiniz.

Tarifimiz evde hazır pasta keki ile yapılan pastalar içinde en pratik ve en güzel görünümlü olanlardan biridir. Ara kreması pratik olsun diye krem şanti kullandık ancak hazır kekten muhallebili pasta yapmak isterseniz pastacı kreması tarifimiz ara kremada kullanabilirsiniz. genel şekil olarak pastamız harika şekilli olup isterseniz puding ara katı ile hazır kekten pudingli pasta yapabilirsiniz. Hazır kek tabanı ile pasta yapmada önemli olan üzerinin şeklidir. Yoksa ara krema yada iç meyveler tercihi size kalmıştır. İsterseniz içerisinde sadece çikolata dahi kullanabilirsiniz.

Hazır Kekten Yaş Pasta Tarifi Video


Tarifimizi beğendiyseniz diğer hazır kekten yaş pasta tariflerimize bakabilirsiniz.