çikolatali

Sufle tarifi içi akışkan dışı yumuşacık olsun, çikolatalı yumuşak sufle tarifi arıyorsanız, çikolatalı sufle nasıl yapılır? Fırında sufle tarifi bu yazımızda

Bu malzemeler ile 4 kişilik sufle tarifi yapabileceğiniz gibi miktarı uygun ölçüde arttırarak 8 kişilik sufle tarifi yada yarı oranda azaltarak iki kişilik sufle, fırında sufle yapmanız mümkündür. Sufle tarifleri Fransız mutfağında ortaya çıkmış ve yapılışı kek tarifi ne benzese de daha yumuşak ve içi akışkan bir tatlıdır. Ayrıca tatlı krizleri için birebir olup yapılış süresinin kısa olması, sufleyi cazip hale getirmektedir. Ayrıca yakın dönemde Masterchef yarışmasında viral olması da sufle nasıl yapılır sorularının artmasını sağlamıştır.

Sufle Malzemeleri

80 gram bitter çikolata

4 yumurta

4 yemek kaşığı un

4 yemek kaşığı şeker

2 yemek kaşığı tereyağı

Kolay Sufle Yapılışı

- İlk olarak tereyağını eritin. Eriyen Yağa Bitter çikolatayı ekleyip eriyene kadar karıştırın.
- Çikolata eriyince ocağın altını kapatıp un ekleyip iyice un eriyene kadar karıştırın. Topaklanması mühim değil sonra açılacak.
- Yumurta ve şekeri çırpın. Beyazlaşan karışıma unlu karışımı ekleyip güzelce çırpın.
- Kaplara paylaştırıp önceden ısıtılmış 220 derece fırında 7 dakika pişirin.
- Pudra şekeri serpip sıcak servis yapın.
sufle
Sufle Tarifi

Tarifimiz fırında yapıldığından oldukça pratiktir ancak eğer fırınım yok tencerede yada ocakta sufle yapmak istiyorum diyorsanız tencerede sufle tarifi mize göz atabilirsiniz.
4 kişilik sufle tarifi video olarak yapılışını izlemek isteyenler için videosu alttadır.