Kek Tarifi limonlu kek Pasta Tarifleri içinde ferahlatıcı tadı ile limon soslu kek favoriniz olacak. En güzel limonlu kek tarifi ni videomuzda bulacaksınız. Limonlu pamuk kek dokusu ve nefis limonlu kek sosu ile işte tarifimiz .

Bol limon sosu kek ile buluştu mis kokulu limonlu kek tarifinin yapılışını gösteriyoruz ve harika kabaran limonlu kek tarifimiz ile sizlerleyiz. Yapılış olarak limonlu kekis hazınlanmasın gibi benzemektedir. Bu limonlu kek tarifi sütsüz değildir. Süt daha yumuşak ve pamuk gibi bir kıvam verdiği için limonlu kek tarifi yoğurtlu yerine süt kullanarak hazırladık ve harika bir sonuç ortaya çıkmış oldu.

Limonlu kek tarifi için malzemeler:

4 yumurta 3/4 su bardağı sıvıyağ 1 adet limon 1 su bardağı süt 1 su bardağı toz şeker 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya
Limon sosu için 2 yemek kaşığı limon suyu çeyrek su bardağı pudra şekeri Limonlu kek tarifimiz harika kabarmaktadır. Limonlu kek tarifi tepside yerine kalıpta hazırladık. Sadece bu tarif için değil tüm kek tariflerinde en önemli kabarma püf noktası malzemelerin hepsinin oda sıcaklığında olması ve ilk işlem olan yumurta ile şekerin çok iyi çırpılmasıdır. Limonlu kek tarifi videomuzda da gösterdiğimiz gibi unlu malzemenin elenerek konması, kabartma tozuna limon suyu damlatılması ve un girdikten sonra keke hamurunun metal olmayan bir malzeme ile karıştırılması diğer kek kabartmak için önemli püf noktalarındandır.

Limonlu Kek Tarifi Yapılışı