İşte karşınızda Yapması çok pratik, bunun yanında lezzeti şahane kıymalı milföy böreği tarifi.

Kıymalı ve soğanlı iç harcı ile fırında milföy böreğini uygulayarak keyifli öğünler sağlayabilirsiniz. Milföylü Kıymalı talaş böreği olarakta bilinen bu tarif çok ama çok pratiktir. Sadece iç kıymalı karcının kavrulması 10 dakika civarında sürmekte ve hazırlanması yaklaşık 15 dakika toplamda olması kıymalı milföy tarifinin oldukça tercih edilmesini sağlamaktadır.
#tarif #börek #nefis

Kıymalı Milföy Böreği Tarifi Malzemeler

Milföy hamuru
250 gram kıyma
Tuz karabiber
1 diş sarımsak ve yarım rendelenmiş soğan
Üzeri için Susam ve yumurta sarısı

Kıymalı Milföy Börek Yapılışı

- Kıymalı Milföy börek yapımına iç harç ile başlıyoruz. Rendelenmiş soğan, sarımsak tuzu yada normal rendelenmiş sarımsak yağda kavurun.

- Soğanın acısı çıkınca kıyma ve baharatları ekleyip kavurmaya devam edin.

- Kavrulan harcı ocaktan alın.

- Oda sıcaklığında yumuşamış milföy yapraklarının üzerine kıymalı milföy harcını ekleyip kenarlara çatal ile bastırarak üçgen şeklinde kapatın.

- Böreklerin üzerlerine yumurta sarısı sürüp yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 25-30 dakika civarında pişirin.

- Sıcak servis yapın.

Milföy hamuru ile yapılan börekler içerisinde en lezizlerden biridir. Kıymalı-Börek Tarifi milföy yaprakları ile oldukça pratik olmaktadır. Tarifi beğendiyseniz Garnitürlü Milföy Böreği yada Sosisli kaşarlı milföy böreği tarifi gibi benzer tariflere göz atabilirsiniz.

Kıymalı Milföy Böreği Tarifi Video