kış pastası

Hazır kek tabanı ile meyveli pasta yapmak oldukça pratik ve mutlu edici bir tarif olmaktadır. Marketlerde özellikle BİM ve A101 hazır pasta tabanı ile çok çeşitli görsel ve lezzette pasta tarifleri hazırlamanız mümkündür. Hazır kekten kış pastası olarak isimlendirdiğimiz leziz pasta tarifimiz ile önce gözleriniz, yedikçe de damaklarınız şenlenecek.

Hazır Kekten Pasta tarifi için malzemeler

Hazır sade pasta tabanı (marka fark etmez)

Islatmak için süt (2 çay bardağı)

Üzeri ve arası için muz, kivi, portakal kırılmış fıstık, draje çikolata

1 kutu krem şanti ve onu çırpmak için süt

bim hazir kek

Hazır Kekten Meyveli Yaş Pasta Nasıl Yapılır

- BİM hazır pasta keki diğer marketlerde satılanlar ile aynı olup 2 parçadır. Alt katı koyup üzerine 1 çay bardağı sütü kaşık yardımıyla her tarafına eşit gelecek şekilde yedirip ıslatın.

- Ara katına krem şantinin yarısını sürün ve muz dilimleri yerleştirin. Üst katı kapatın.

- Pastanın üzerini ince bir krem şanti katmanı ile kaplayın. Bu aşamada spatula kullanabilirsiniz.

- Pastanın kenarlarına bolca kavrulmuş ve kırılmış fıstık ile kapatıp üzerini portakal dilimleri yerleştirin. Kenarlara ve ortaya draje top çikolata ve en son üzerine kivi dilimleri yerleştirip ortada bol bölgeye nar taneleri dökün.

- En az 3 saat buzdolabında dinlendirin ki tadı otursun.

- Hazık kekten yaş pasta tarifi hazır afiyet olsun.

Kış meyveli hazır kekten yaş pasta tarifi ayrıca doğum günleri içinde harika bir seçenek olacaktır mutlaka deneyiniz. Pastabanla Pasta nasıl yapılır? Sorunuz cevap bulacak. İçerdiği mevsim meyvelerinin yanı sıra çikolata da ekleyerek tüm lezzetleri harmanlamış olduk. Ayrıca hazır kekten muzlu pasta sevenleri de unutmadık ve arasına ekledik. Evde hazır pasta keki ile YAPILAN pastalar arasında en güzel görünüme sahip olan tariflerimizden biridir. Hazır pandispanya ile Muzlu Pasta istemeyenler yine bu tarifte arasına portakal kivi ahududu gibi meyveler de yerleştirebilir tercihen size kalmıştır.

Hazır pasta tabanları kuru pandispanya olduğu için kendi yaptığını pandispanya tariflerinin haricinde daha ıslak yani yaş pasta yumuşak elde etmek için biraz daha fazla sütle ıslatmak gerekir. Sütle ıslatma aşamasını şekerli süt ile ıslatarak yapanlar olsa da zaten pasta tarifi bütün olarak yendiğinde şekerli olacağı için biz ıslatma sütünün içine extra şeker ilave etmek istemedik. Bu tarifin aynısını pandispanyasını kendiniz yapıp uygulamak isteseniz sade pandispanya nasıl yapılır tarifimize göz atabilirsiniz.

Meyveli-yaş pasta tarifi pandispanya ile hazırlansa da Hazır kekten yaş pasta meyveli oldukça şık bir görüntüye sahiptir. Bu tarifte genel olarak kış meyveleri kullandığımız için kış pastası olarak isimlendirdik. Hzır sade kek adıyla da satılan pasta tabanlarını artık her markette bulabilmeniz mümkün. Gerçekten kısa sürede renkli görünümlü yaş pastalar yapmanızı kolaylaştırıyor. Kış meyveli yaş pasta tarifi için arasına pratik bir tarif istediğimizden kreş şanti kullandık. Harika Ev İşleri kanalımızda bulunan Pastacı kreması tarifi izleyerek ara krema hazırlayıp kullanmanız mümkün.

Hazır Kekten Meyveli Pasta Yapımı Video