Son dönemde özellikle Tiktok ile viral olan Dalgona kahvesi ya da diğer adıyla Kore kahvesi, internet dünyasında bir anda çok popüler oldu adeta fenomene dönüştü. Sizden bu meşhur Kahve nasıl yapılır dalgona evde yapılabilir mi Merak ediyorsanız, Sadece 4 malzeme ile hazırlayabilirsiniz. Soğuk servis edilen dalgona kahvesi ilginç görüntüsüyle Cafe lezzetini hissettirecek harika bir içim keyfi yaşatabilecek bir tariftir. Evinizde yaklaşık 5 dakika içerisinde kolayca hazırlanabilen dalgona kahvesine isteğe bağlı buz eklemeniz mümkündür.

Dalgona kahve için malzemeler

2 yemek kaşığı granül kahve yani Nescafe 2 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı sıcak su süt Buz (isteğe bağlı) Kore kahvesi Dalgona yapımı son derece pratik olup hemen servis yapabilmeniz mümkündür. Üzerinde kahve kreması altında Soğuk süt Yani iki renkte servis yapılan Dalgona karıştırıldıktan sonra içilir.

Dalgona Kahve Yapılışı

- 2 yemek kaşığı granül kahve, 2 yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı sıcak suyu mikserle krema kıvamı alana kadar yaklaşık 3 dakika çırpın.

- Kahve bardağına isteğe bağlı buz üzerine süt ekleyip en son kremayı üzerine yayın.

- Dalgona kahve tarifi hazır afiyet olsun.

Tik tok kahvesi video olarak yapılışı alttadır. Dalgona kahvesi tarifi beğendiyseniz çilekli milkshake tarifi yada muzlu milkshake tarifi gibi benzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.