Benim yemeğe doyamadığım ve çok lezzetli bir makarna tarifini sizlerle paylaşıyorum ton balıklı makarna için

malzemeler
1 adet konserve kutu ton balığı
1 paket makarna isteğe bağlı fiyonk, kelebek,spagetti olabilir
2 adet domates (rendesi ya da Hazır domates sosu kullanabilirsiniz)
Tuz karabiber çok az kimyon
bir su bardağı konserve mısır

Ton Balıklı Makarna Tarifi

Öncelikle bir tencere Kaynar suya bir yemek kaşığı tuz çok az sıvı yağ atıp, içerisine makarnalarımızı koyup haşlamaya bırakıyoruz orta ateşte. Makarnalar yaklaşık 10 ila 15 dakika arası haşlanacak.
Ardından sosumuzu hazırlamaya geçiyoruz. Kızartma tavasına bir paket konserve ton balığını yağı ile birlikte pişiriyoruz. Ton balıkları 1 2 dakika kızardıktan sonra 1 su bardağı mısırın içine su koyup balıkların içine döküyoruz ve bir müddet bu karışıma ısıtıp pişiriyoruz. Son olarak rendelenmiş domates veya hazır sos domates karışımını ton balıkları ve mısıra döküyoruz. Tuz karabiber ve çok az Kimyon döküp pişirme başlıyoruz. Yaklaşık makarnalarla birlikte aynı anda sos da pişmiş olacaktır. Ardından makarnaları süzüp tencereye tekrar koyuyoruz ve sosu makarnaların üzerine döküp bir müddet karıştırıp çok az pişiriyoruz ve kaşar peyniri ile süslediğimiz makarnamız yemeğe hazır Afiyet olsun

Gerçekten enfes bir lezzet olan ton balıklı makarna tarifini herkese öneririrz. O kadar seviyoruz ki haftada en az bir kere yaparız. Kendi yağında pişen ton balığı lezzeti makarnaya oldukça yakışmaktadır.