Son derece pratik ve bir o kadar lezzetli, fırın kullanmadan, içinde yumurta olmadan harika bir çizkeki bu tarifi kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Oreo cheesecake tarifi için malzemeler

14 adet oreo bisküvi
4 gram jelatin
20 gram su
200 gram labne peyniri
200 gram krema
2 yemek kaşığı tozşeker
40 gram eritilmiş tereyağı

Yapılışı:

- İlk olarak 14 adet oreo bisküvinin beyaz kremalı kısmını ve bisküvisini ayırıyoruz. Siyah bisküvi kısmını rondoda iyice ufaltıyoruz. Ardından üzerine 40 gram eritilmiş tereyağ ekleyip iyice karıştırıyoruz.

- 18 cm Kek kalıbının tabanına tereyağlı bisküvi kırıntılarını ekliyoruz. Küçük borcamda kullanabilirsiniz. Yarım saat buzdolabında dinlendirin.

- 4 gram jelatinin üzerine 20 gram su ekleyip 15 dakika bekletin.

- 15 dakika sonra jelatin donacak ardından jelatinin içinde bulunduğu kaseyi sıcak su dolu ayrı bir tabak ya da kasenin içerisine koyup, jelatini kürdan yardımıyla karıştırın. Sonra jelatin açılacaktır.

- Oreo bisküvilerin iç beyaz kısmının üzerine 2 yemek kaşığı toz şeker ve 200 gram labne peyniri ekleyip iyice karıştırın. Bu üçü iyice karıştıktan sonra jelatini yavaş yavaş yedirerek karıştırarak ekleyin. Jelatin iyice peynirli harca karıştıktan sonra 200 gram kremayı mikserle güzelce çırpın ve bu karışıma ekleyip iyice karıştırın.

Dolapta bekleyen tabanın üzerine karışımı dökün ve düzleyin. Son olarak 20 gram kadar ufalanmış oreo bisküviyi çizkekin üst katına serpin ve düzeltin. 3 saat bu şekilde buzdolabında bekletin. İsteğe bağlı buzdolabından çıkarıp servis yapabilirsiniz veya bağlı bizim gibi üzerine pudra şekeri ile oreo yazısı ekleyebilirsiniz.

Oreo cheesecake tarifi son derece pratik ve kreması gerçekten leziz olmaktadır. Tarifin içerisine jelatin, akmayan bir kıvam sağlamaktadır. Fırın kullanmadan yumurta olmadan Siz de misafirlerinizin damaklarını şenlendirebilir ve herkesi şaşırtabilirsiniz.