Kınakına kabuğu kansızlık yaşayanlar için çok faydalı bir şifa kaynağı olup yine kan yapıcı çekirdekli üzüm ile hazırlanan kür tarifi ile kansızlık için doğal yollar kullanarak fayda bulmanızı sağlar. Kolayca hazırlanabilen kınakına kabuğu kürü tarifi için ana madde kınakına kabuğu olup aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.

Kınakına kabuğu Kürü Tarifi İçin Malzemeler

20 gram kınakına kabuğu
5 su bardağı su
500 gram çekirdekli kan üzümü

Kına kına Kürü Tarifi Yapılışı

-Yarım kilogram kan üzümünü çekirdekleri ile güzelce dövün.
-Üzerine 5 su bardağı su ekleyin.
-20 gram kınakına kabuğunu bir tülbentle sarıp tencerenin yanından karışımın içine koyun. Kına kına kabuğunu direk içine atılmayıp tülbentle sararak kullanacağız. Böylelikle kaynayan karışıma özünü verecek.
-Kısık ateşte karışım kaynamaya başlayınca kapağını kapatın ve 40-45 dakika civarında pişirin.
-Karışım piştikten sonra tülbendi yani kınakına kabuğunu içerisinden alıp blender ile iyice bulamaç haline gelene kadar çekin.
-Karışımı soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra buzdolabında saklayın. Her sabah ve akşam bir fincan için.

Hazırladığımız bu kür kansızlığa iyi geldiği için ayrıca doğal bir halsizlik ve yorgunluk gidericidir. Vücutta demir eksikliğini giderir. Kür sabah ve akşam 1 kahve fincanı olarak içildiğinde (içindeki malzemeler ile birlikte yani sadece suyu değil) faydalı olacaktır. Tarifin yapılışını altta bulunan kendi çekimimiz videodanda izlemeniz mümkündür.