Pek çoğumuzun kolaylıkla hazırlayabileceği ve tatlı bir atıştırmalık olan bisküvili ve pasta yapımı ve püf noktaları aşağıda açıkladık. Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle bir paket alınıp(çoklu paketler güzel oluyor) sade bisküvi bir paket puding hazırlanır. Puding tencerede süt ile birlikte yapılır. Ardından işte asıl püf noktalardan biri olan kat kat bisküvi dizme işlemine geçilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus pastayı yapacağınız kabın ilk katına bisküvi koymayın.

Bunun yerine bir sıra puding koyun. Pastanın daha yumuşak ve güzel olmasını sağlıyor. İlk kata pudingi sürdükten sonra bir sıra bisküvi, üstüne tekrar puding ardından bir sıra bisküvi, puding şeklinde Pastanızı dizin. Yaklaşık 5 kat dizdikten sonra soğumaya bırakın.
Pastanın üzerine Hindistan cevizi veya fındık ile süsleyebilirsiniz. Ancak Hindistan cevizi beyaz görüntüsü nedeniyle siyah desenin de çok hoş görünüyor Afiyet olsun.

Pişmeyen ve oldukça pratik bir pastanın pudingini de kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri birbirine karıştırıp leziz ve doğal bir ev yapımı puding tarifi ile bisküvili kolay pasta tarifi hazırlayabilirsiniz. Böyle bir tarif için altta kendi çekimimiz olan videomuzu paylaştık yapılış aşamalarını izleyerek görebilirsiniz.