Evde kendi malzemeleriniz ile hazır pudingler kadar lezzetli, pastanelerde yediğiniz nefis pudinglerin benzerini yapmak sanıldığından kolaydır. Sizde orijinal lezzeti ile pratik bir puding tarifi yapmak istiyorsanız bu tarifimizi kolaylık ile uygulayarak muhteşem sonuçlar alabilirsiniz.

Ev Yapımı Pastane Usulü Puding Tarifi için Malzemeler

- 1 Litre Süt (5 su bardağı)
-2 yemek kaşığı mısır nişastası
- 1 paket sütlü çikolata (70 gram)
- 1 Su bardağı toz şeker
- 2 yemek kaşığı kakao
- 2 yemek kaşığı pirinç unu
- 1 tatlı kaşığı tereyağı

Ev Yapımı Puding Tarifi Yapılışı

- 1 litre Sütü tencereye alıp içerisine 2 yemek kaşığı nişasta, 2 yemek kaşığı kakao, 2 yemek kaşığı pirinç unu, 1 su bardağı toz şeker ekleyip orta ateşte karıştırarak pişirmeye başlayın. Yani çikolata ve tereyağı hariç tüm malzemeyi ekleyip pişirmeye başlayın.

- Karışım topaklanma olmaması için ocağa almadan iyice karıştırıp daha sonra pişirmeniz iyi olacaktır.

- Puding karışımını sürekli karıştırarak pişirdiğinizde karışım köpük atmaya başlayınca ocağı kısık ateşe alıp içerisine 70 gram sütlü çikolata ve 1 tatlı kaşığı tereyağı ekleyip çikolata ve yağ eriyene kadar karıştırın. Ardından bir taşım daha kaynatıp ocaktan alın.

Hazır olan ev yapımı pudingi kaplara paylaştırıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra buzdolabında beklettikten sonra servis yapabilirsiniz afiyet olsun.

Tarifimiz hazır puding tarifiolarakta geçmektedir. Unsuz puding tarifi olan bu pratik tarif lezzeti ve kıvamıyla vazgeçilmez tatlılarınızdan biri olmaya adaydır. Malzeme listesi fiyat olarak hazır puding tarifleri ile aynı fiyata gelmekte fakat lezzet olarak daha yoğun ve kıvamlıdır. Değişik puding tarifi arıyorsanız pastane usulü puding bunlardan en güzelidir. Tarifimiz yaklaşık 4 kişilik olup yapılış aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz videosu bulunmaktadır.