<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Karatay Hoşafı Tarifihoşaf

Hem sizi Tok tutucu Ayrıca şeker dengesini sağlayacak, diyetler için birebir olan Canan Karatay hocanın Habertürk'teki bir programda verdiği tarife göre hazırlanmış hoşaf tarifi ile şekersiz ve doğal sağlıklı bir içeceği kolaylıkla yapabilirsiniz

Malzemeler
bir avuç mürdüm eriği
bir avuç kuru üzüm
bir avuç kuru incir
bir avuç kuru kayısı
bir avuç kan üzümü
bir avuç çekirdekli Besni üzümü
2 adet çubuk tarçın
6-7 adet karanfil
2 litre su

Sağlıklı ve doğal Karatay hoşafı tarifine geçersek, 2 litre suyun içerisine Tüm malzemeyi ilave edip orta ateşte pişirmeye başlayın.

Hoşaf kaynamaya başlayınca kapağını kapatıp yarım saat kadar kısık ateşte pişirmeye devam edin. Üzümler, kayısılar ve geri kalan malzeme yumuşayıp şişince, hoşafın rengi özellikle kan üzümü sayesinde koyu bir renk alınca, artık ocaktan alabilirsiniz. Ocaktan aldığınız hoşafı soğumaya bırakın ve ardından servis yapabilirsiniz.

Hazırladığımız bu hoşafı yemeklerle birlikte tükettiğinizde, tok tutacak bir hoşaf özelliği bulunmaktadır. Özellikle akşamları tükettiğinizde iştahınızı dengeleyecektir. Peki tarifte şeker yok, acaba tatsız bir hoşaf mı olur diye düşünceniz varsa, tam tersi içindeki kan üzümü kayısı ve benzeri diğer meyveler sayesinde şekere ihtiyaç kalmadan oldukça lezzetli bir hoşaf tarifi ortaya çıkmaktadır.

Kendi çekimimiz olan Karatay hoşafı tarifi video altta bulunmaktadır. Yapılış aşamalarını bu videodan izleyebilirsiniz. Daha farklı içecek tarifleri, ev yapımı Kiraz kompostosu ve ev yapımı limonata tarifi gibi farklı tariflerimiz için Harika Ev İşleri sitemizin ilgili yazılarını bakabilirsiniz.

Karatay Hoşafı Tarifi Reviewed by Harika Ev İşleri on 12:19 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.