pasta

Günümüz yoğun hayatında özellikle işten eve geldiğimde pratik bir şekilde pasta lezzeti yakalamak ya da keyifli hafta sonları için pratik bir şekilde pasta yapmak için hazır pasta kekleri, büyük bir kurtarıcı olmakta ve doğru tarifleri uygulandığında muhteşem sonuçlar alınabilmektedir.

Yaban mersini, muz ve fındıklı çikolata ile hazırladığımız, ganaj sosu dökerek servis yaptığımız bu nefis hazır kekten pasta tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Son derece pratik bir şekilde hazırlanan yaban mersinli pasta tarifi  pastanelerde satılan pastalar kadar lezzetli bir pasta tarifi sonucu ortaya çıkarmaktadır.

Hazır Kekten Pasta Tarifi için malzemeler 
1 paket krema 
1 paket bitter çikolata (80 gram) 
hazır pasta keki
Yaban mersini 
muz 
Fındıklı dolgulu çikolata topları

Ganaj Sos Yapımı

Kolay pasta tarifimize ganaj sos yapımı ile başlıyoruz. Evde ganaj sos yapımı en pratik ve güzel şekilde hazırlanışı oldukça basittir. 


- İlk olarak bir paket kremayı tavada ısıtmaya bırakın. Krema ısındıktan sonra içerisine bir paket bitter çikolata atıp çikolata eriyene kadar kısık ateşte karıştırın. 

- Çikolata kremanın içerse eridikten sonra ocaktan alıp kabuk tutmaması için ara ara karıştırarak soğumaya bırakın. Ev yapımı ganaj sosu tarifimiz hazır Şimdi diğer pasta aşamalarına geçiyoruz

- Hazır kekin alt tabanını tepsi ya da borcama koyup üzerine süt ile ıslatıyoruz. Süt ile ıslattığımız tabanın hemen üzerine muz dilimlerini yerleştiriyoruz.

- Muz dilimlerinin Üzerine de krem şanti sürüyoruz. Bunun sebebi alta muz gelecek şekilde krem şanti sürdüğünüzde taşma ya da kayma yaşanmamasıdır. Krem şantinin üzerine damla çikolata ve yaban mersini yerleştirip hazır kekin üst katmanı ile üzerini kapatıyoruz.

- Üst katın üzerine kürdan ya da çatal yardımıyla delikler açıp ganaj sosun tamamını döküyoruz. Ganaj sosu pastanın üzerine döktükten sonra düzeltip buzdolabında 1 saat beklemeye alıyoruz.

- Buzdolabında soğuyan sosun üzerine çıkardıktan sonra krem şanti sürüp üzerine tekrar muz, yaban mersini, fındıklı çikolata topları ve Çikolata sosu ile süsleyip tekrar bir saat buzdolabında beklettikten sonra dilimleyerek servis yapabilirsiniz. 


Hazır kekten muzlu pasta tarifi olarak da isimlendirebileceğimiz bu nefis yaban mersinli hazır kek pastasının hazırlanış aşamaları izlemek isterseniz, altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait hazır kekten pasta tarifi videoları bulunmaktadır. Daha farklı pasta tarifleri için balkabağından pasta tarifi ya da Pamuk Prenses pastası tarifi gibi farklı tariflerimiz için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.