mangolia

Oldukça lezzetli ve pratik bir tatlı olan muzlu magnolia tarifi, dakikalar içerisinde kolayca hazırlayabileceğiniz leziz bir tatlı tarifidir. Muzlu magnolia tarifi için
Malzemeler:

3 su bardağı süt
5 yemek kaşığı şeker 
2 yemek kaşığı un 
1 buçuk yemek kaşığı mısır nişastası 
1 paket vanilya 
100 gram krema 
bir paket kakaolu Burçak bisküvi 
1 adet yumurta sarısı
2 adet muz

Muzlu magnolia tarifinin yapılışına geçersek, Öncelikle muhallebisine hazırlamak gerekmektedir. Muzlu Mangolia tarifi muhallebisi için 3 su bardağı süt, 5 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı un, 1,5 yemek kaşığı Mısır nişastası tencereye alınır. Ocağa koymadan önce topaklanma olmaması için iyice karıştırır. Tüm malzeme iyice karıştırıldıktan sonra orta ateşte sürekli karıştırarak muhallebi kıvamı alıp, köpük atma başlayıncaya kadar pişirin. Mangolia muhallebisi köpük atmaya başlayınca, Ocaktan alıp içerisinde 100 gram yani yarım paket krema ve 1 paket vanilya döküp iyice karıştırın. Bu aşamada blender da kullanabilirsiniz. 

Muhallebiyi karıştırdıktan sonra soğumadan diğer malzemeleri hazırlıyoruz. Bir paket  kakaolu Burçak bisküviyi rondoda çekin. 2 adet muzu da dilimleyin. Daha sonra bardak ya da kupların içine sırayla bu malzemeleri yerleştireceğiz. Kubun dibine biraz muhallebi, üzerine rondoda çekilmiş kremalı Burçak bisküvi serpiştirip, muzları kubun cam kısmına gelecek şekilde koyup, tekrar muhallebi katı döküp, bu şekilde ilerleyip Cup bitene kadar. Tüm malzemeyi yerleştirin. verdiğimiz ölçüler ile Yaklaşık 4 adet kupta magnolia tarifi çıkmaktadır.

Kremalı muzlu Mangolia tarifi olarak da isimlendirebileceğimiz tarifin dışında Daha farklı tatlı tarifleri için ev yapımı puding tarifi ya da muhallebili kadayıf tarifi gibi yazılarımıza bakabilirsiniz.