Ciltte oluşan lekelere doğal yöntemler, ev yapımı maske ile geçirmek istiyorsanız, oldukça etkili ve düzenli kullanımda cilt lekelerine tamamen doğal yollardan gideren krem tarifini sizlerle paylaşıyoruz.


Ev yapımı cilt maskesi ile doğal yöntemler ve Malzemeler kullanarak ev yapımı maske ile kolayca giderebilirsiniz. Cilt lekelerini giderici doğal maske tarifini hem eliniz hem de yüzünüz için kullanabilirsiniz.

Cilt lekeleri için ev yapımı maske tarifi malzemeleri

bir yemek kaşığı yoğurt (ev yapımı yoğurt tercih edilen)

bir çay kaşığı karbonat

3-4 damla limon suyu

bir çay kaşığı zeytinyağı (sızma doğal)

Ev yapımı cilt maskesi tarifi yapılışı ilk olarak bir kabın içerisine bir yemek kaşığı yoğurt, (ev yapımı yoğurt olursa daha etkili olacaktır. Bulamazsınız hazır yoğurtla kullanabilirsiniz) içerisine üç dört damla Limon suyu sıkıp, üzerine bir çay kaşığı karbonat ekleyip iyice karıştırın.
Karbonat ile etkileşime giren yoğurt ve limon suyu, karışımı kolaylaştıracaktır ve kabartacaktır. Ayrıca karışım jelleşecektir.

Birr iki dakika tüm karışımı iyice birbirine yedirdikten sonra bir çay kaşığı sızma zeytinyağı ekleyip, tekrar iyice karıştırın.

Ev yapımı doğal maskemiz hazır. Elinize ve yüzünüzü uygulayıp yaklaşık 20 dakika ev yapımı cilt maskesini beklettikten sonra bol suyla elinizi ya da yüzünüzü iyice durulayın.

Bu ev yapımı doğal cilt maskesi karışımını Haftada iki kere uyguladığınızda düzenli kullanım sonucunda cilt lekelerinin doğal yollarla azaldığını ve gittiğini göreceksiniz.

Kozmetik ürünlerin cilt sağlığına yol açtığı olumsuzluklar göz önüne alındığında ev yapımı doğal tarifler son derece besleyici olmaktadır. Sizde Bunu biliyor ve evde doğal maskeletercih ediyorsanız, cilt lekeleri için bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Ev Yapımı doğal cilt maskesi tarifleri video olarak İzlemek isterseniz, altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait doğal cilt maskesi tarifi video bulunmaktadır. Daha farklı sağlık içeren tariflerimiz için öksürüğü Şıp diye kesen karışım gibi farklı sağlık tarifleri ve püf noktaları sitemizde bulabilirsiniz.