a

BİM marketler zincirinde satılan ve fiyatı son derece uygun olan, Lezzethane markalı kuşbaşılı kaşarlı pide tarifini hazırlayıp sizler için denedik. İçerisine biriki ufak ekleme yaparak, son derece lezzetli ve Yumuşacık bir kaşarlı kavurmalı pide tarifini hazır olarak elde edebilirsiniz.

BİM hazır Pide kuşbaşılı kaşarlı pide hazırlanışına geçersek, Lezzethane markası adıyla satılan, kuşbaşılı kaşarlı pide kutusunun içerisinden 3 adet dondurulmuş Pide çıkmaktadır. Normal Pide boyutlarında olan bu dondurulmuş pideleri dondurucudan direk çıkarıp çözülmesini beklemeden, yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz. Ardından  fırına koymadan önce isteğe bağlı üzerine biraz tereyağı sürüyoruz. Tereyağı, Pide pişerken içerisinde eriyip son derece yumuşak bir hazır pide elde etmenizi sağlayacaktır.

Tereyağı sürdüğümüz hazır pideleri, önceden 200 derecede ısıtılmış fırının orta gözüne yerleştirin ve yaklaşık 5 dakika civarında pişirin. 5 dakika geçtikten sonra pideleri fırından çıkarıp tekrar Az daha tereyağı ile yağlayın. Sonra fırının üst gözüne yerleştirip  3 dakika civarında daha fırının üst gözünde pişirin. Bu işlem pidelerin daha Kıtır olmasını sağlayacaktır.

BİM hazır Pide kuşbaşılı kaşarlı lezzethane markalı hazır pidenin kutusunda 5 dakikada hazırlanabilir yazsa da 5 dakikada bu hazır Pide pişmemektedir. Yaklaşık toplamda 10 dakika civarında pişen bir pide olmaktadır. Bu sebepten ilk başta 5 ila 10 dakika arasında pişirip, kızarma gördükten sonra fırından alıp tereyağı sürüp, tekrar son 3 dakika daha fırının en üst gözünde pişirmek, orijinal kuşbaşılı kaşarlı pide lezzetini yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Pişen pideleri dilimleyip servis edebilirsiniz. Özellikle kaşarın erimesi ve kavurma lezzetiyle BİM hazır Pide son derece leziz bir atıştırmalık olacaktır. Yapılış aşamalarını video olarak İzlemek isterseniz, altta kendi çekimimiz olan BİM hazır Pide yapılışı hazırlanışı video olarak bulunmaktadır. Daha farklı hazır tarifler için BİM Pizza hazırlanışı ya da hazır künefe tarifi yazılarımıza göz atabilirsiniz.