tarif

Bebeklerimiz için ilk 6 ay sadece anne sütü önerilmektedir. Genellikle bebekler doğduktan 6 ay sonra katı gıdaya geçer ve ilk olarak pürüzsüz ve kolay yutulabilen, bebeğimizin boğazına takılmayacak mamalar ile başlanır.

İlerleyen aylar ile birlikte mamalar şekillenmeye ve daha da besleyici özellikler almaya başlar. 1 yaşını geçtikten sonra artık mamalarda balda eklenebilir ve besleyici özellik artar. 1 yaş altı bebeklerde bal kesinlikle yasaktır.

Besleyici Bebek Mamaları


Sitemizde denenmiş ve yapılış videoları her tarif altında bulunan bebek mamaları tariflerini detaylı ölçüler ile sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca sitemizde bebeklerin hastalıklarını gidermek için kullandığımız ve gayet etkili doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Bebeklerde ishal ve soğuk algınlığı için etkili doğal yöntemlerin tarifleri bulunduğu gibi ayrıca besleyici ve bebeklerin beyin gelişimine yardımcı bebek mamaları tarifleri de bulunmaktadır.
Ne yazık ki şişeye giren her ürün aksi söylense de yapay ve katkı maddesi içermektedir. Çünkü her ne kadar koruyucu içermez desede mamaların aylarca raflarda kalması için mantıken bazı işlemler yapılmaktadır. Bu nedenle evde hazırlanan mamalar bebeğiniz için sağlıklı olacaktır.

Avokado bebek gelişiminde en faydalı meyvelerden biridir. Avokado içerdiği yağ bebekler için çok faydalıdır. Bizde bebek mama tariflerimizde avokado ile bebek maması tarifini vermiş bulunmaktayız. Bebekler için bir diğer oldukça faydalı üründe keçi sütüdür. Keçi sütü ile bebek kurabiyesi tarifimizi bu sebepten uygulamanızı öneririz.

Bebek Bisküvisi Tarifleri


Genel olarak doktorlar bebekler için ev yapımı ürünleri önermekte olup bizde bu sebepten evde yoğurt yapımı, evde bebek bisküvisi tarifleri gibi pek çok bebekler için faydalı tarifi sitemizde vermiş ve videoları ile açıklamış bulunmaktayız. Özellikle bebek mamaları tariflerinde ay ay açıklayarak tarifleri vermeye dikkat ettik çünkü bebek mamaları ile ilgili en akla takılan soru hangi ayda hangi besinin verileceği noktasıdır. Bu sebepten sitemizdeki bebek mamaları tarifleri detaylı bir şekilde açıklanmıştır.


Besleyici Bebek Mamasında Neler olmalı


Ceviz, avokado gibi faydalı besinler bebek mamaları için vazgeçilmezdir. Özellikle ceviz bebeklerin beyin gelişimi için son derece faydalıdır. Bu sebepten cevizi eğer bebeğiniz yemek istemez ise de ufalayıp çorbalara dahi katmanız oldukça yararlı olacaktır. Avokado ve keçi sütüne nazaran ceviz ülkemizde daha sıklıkla bulunabilen bir kuru yemiştir. Bu sebepten mama tariflerinde kullanabilirsiniz.

Bebek Çorba Tarifleri

Biz ayrıca bebekler için un çorbası, balkabağı çorbası, bebekler için balık çorbası gibi pek çok bebek çorbası tarifini yine aynı şekilde paylaştır. Bebek çorba tariflerini de yine aynı şekilde sitemizin bebek mamaları bölümünde bulabilirsiniz.

Bebek mamaları tariflerinde yine muz ve kış aylarında özellikle c vitamini deposu portakal suyu kullanımı vitaminli bir bebek maması hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Pek çok bebek maması tarifinde yer aldığı üzere bizde bazı tariflerimizde tatlandırmak için az miktarda pekmez kullanmış bulunmaktayız. Bebek mamaları menümüzden hazırlamış olduğumuz denenmiş bebek mamaları, çorbaları ve bisküvileri bulabilir videolu bebek mamaları tarifleri ile sizde kolayca bebeğinize ev yapımı mamalar ve ürünler yedirebilirsiniz.

 Bebek Mama Tarifleri