Pastalar ve eklerlere görünüm ve lezzet açısından oldukça yakışan, sanılanın aksine çok pratik bir şekilde Hazırlanan ganaj sos, özellikle yaş pasta tariflerine mükemmel bir lezzet ve görünüm sağlamaktadır. Ganaj sos tarifini sadece 2 malzeme ile evde oldukça pratik bir şekilde 5 dakikadan kısa bir sürede hazırlamanız mümkündür. Yaş pasta ve pandispanyaları süslemek için kolayca ve pratik bir şekilde hazırlayacağınız ganaj sos özellikle pasta tariflerine ve dışarıdan hazır alınan pastaların görünüm ve lezzetine kolayca kavuşturacaktır. Evde pratik ganaj sos tarifi için malzemeler

1 paket krema (200 gram)
bir paket çikolata (80 gram bitter ya da sütlü fark etmez)

Pratik ganaj sos yapımına geçersek, ilk olarak bir paket krema, sos tavasına döküp kısık ateşte hafif Ara ara karıştırarak pişmesini sağlayın. Sos bir iki dakika geçmeden kendiliğinden ısınıp köpük atmaya başlayacaktır.

Sos köpük atmaya, pişmeye başladıktan sonra bir paket çikolatayı içerisine atıp eriyene kadar karıştırın. Çikolata eridikten sonra sosu bir dakika kadar daha karıştırarak kısık ateşte beraber pişirdikten sonra sosu ocaktan alın ve Ara ara kabuk tutmaması için karıştırarak soğumaya bırakın.

Ev yapımı ganaj sos soğuduktan sonra tarifimiz hazırdır. Leziz Ekler, pandispanya ve diğer ganaj soslu tarifler için pratik ganaj sos yapımını kolayca uygulamanız mümkündür.

Pratik ganaj sos tarifi video olarak izlemek isterseniz, altta kendi çekilimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait ev yapımı ganaj sos tarifi videosu bulunmaktadır. Daha farklı tatlı tarifleri, pamuk pandispanya tarifi ya da Gerçek dondurma tarifi gibi orijinal tarifler için sitemizin ilgili yazılarını bakabilirsiniz.