s

Trans yağlar ya da katkı malzemeleri ile dolu oldukça sağlıksız olan patates cipslerini tüketmek istemiyorsanız, ancak lezzetinden de vazgeçemiyorsanız, evde patates cipsi yapmak mümkün mü diye soranlardansanız, sizler için nefis ve lezzetli fırında patates cipsi tarifini paylaşıyoruz. Son derece pratik bir şekilde hazırlanabilen patates cipsi tarifi, 3 malzeme ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Evde peynirli patates cipsi tarifi için malzemeler
2 adet orta boy patates
2 yemek kaşığı zeytinyağı
bir paket peynirli pizza kraker

Peynirli patates cipsi tarifinin yapılışını geçersek,

- Önce 2 adet patatesi yıkayıp kabuklarını soymadan çok ince bir şekilde cips kalınlığında doğrayın.

- Elde ettiğiniz halka şeklinde İnce patatesleri bir kabın içerisine koyup üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edip, yağın patateslerin hepsi ile buluşmasına Özen gösterin.

-Ardından bir paket Pizza krakeri rondoda çekip ince un haline gelmesini sağlayın.

- un haline gelen peynirli krakeri yağlanmış patateslerin üzerine döküp kraker'in patates ile iyice buluşmasını ve her noktasına ulaşmasını sağlayın.

- Patatesler kraker ile iyice bulandıktan sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine cipsleri dizin.

- Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 45 ile 60 dakika arasında cipsleri iyice pişirin. Kıtırlık ayarını sağlamak için yani cipslerin Kıtır kıtır olmasını istiyorsanız 45 dakika sonrasında kontrol ederek pişirmeniz tavsiye ederiz. Eğer cipsler çok kıtır olması için fazla pişirdiğiniz takdirde yanma belirtisi olacağından cipsleri fırında pişirirken 45 dakika sonrasında Ara Ara kontrol etmenizde fayda vardır.

Görüldüğü gibi son derece pratik bir şekilde hazırlanabilen Evde patates cipsi tarifi peynirli şekilde oldukça lezzetli olmaktadır.

Bu tarih sayesinde dışarıdan aldığınız patates cipslerine veda edecek ve evde bu şekilde hem de peynirli patates cipsini kendiniz hazırlayabileceksiniz.

Daha farklı cips tarifleri, yufkadan cips tarifi ve evde mısır cipsi tarifi gibi farklı ev yapımı cips tarifleri için ilgili yazılarımızı göz atmanızı tavsiye ederiz.