d

Hazır paket kakaolu sütleri alıp doğal olmadığını düşünüyor ve bu nefis içeceği kendiniz evde kolayca yapmak istiyorsanız, sizler için hem basit hem de çok lezzetli kakaolu süt tarifini paylaşıyoruz. Hazır toz içeceklerin yerine ya da hazır paketlenmiş kakaolu sütlerin alternatifi olacak, Hem aynı lezzette Hem de kendi Hazırladığınız doğal kakaolu sütler ile çocuklarınıza güvenle bu nefis içeceği içirebileceksiniz.

Kakaolu süt tarifi için malzemeler
1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı kakao
isteğe bağlı bir tatlı kaşığı şeker

Görüldüğü gibi son derece basit 3 malzeme ile yapılabilen kakaolu süt tarifinin yapılışına geçersek, ilk olarak bir su bardağı sütün yarısını cezveye boşaltın. İçerisine bir tatlı kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı kakao koyup iyice karıştırın.

Ocağa almadan önce süt ve kakaoyu iyice birbirine karıştırmak son derece önemlidir. Bu topaklanma oluşmasını engelleyecektir. Ardından karıştırdığınız kakaolu sütlü karışımı ocağın en küçük gözüne alıp, kısık ateşte kahve pişirir gibi pişirin. İlk etapta biraz karıştırarak pişirmeniz tavsiye ederiz. Ardından karışım kaynadığında ve kabardığında ocaktan alın. Tekrar su bardağına dökün ve üzerine kalan yarım su bardağı sütü de döküp, iyice karıştırın.

Ev yapımı kakaolu süt tarifi soğuduktan sonra içime hazırdır. Güvenle çocuklarınıza içirebilirsiniz. Ev yapımı kakaolu süt tarifinde isteğe bağlı şeker kullanıp kullanmamak size kalmış. Ancak Kakao orjinalinde acı bir tadı olduğu için az da olsa şeker kullanmak lezzetli bir içme açısından fayda sağlayacaktır.

Evde kakaolu süt yapımı video olarak izlemek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait evde kakaolu süt nasıl yapılır Video olarak tarifi bulunmaktadır. Daha farklı içecek tarifleri nane şerbeti tarifi ve dondurmalı frappe tarifi gibi farklı içecek tarifleri için ilgili yazılarımıza bakabilirsiniz.