Özellikle yaz aylarında bol sıvı tüketimi ihtiyacı duyduğumuz günlerde, hem yağ yakıcı etkisi olan hem de iştah kapatarak tokluk hissi veren Detoks suyu tarifi ile sağlıklı yaşayarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Vereceğimiz Detoks suyu tarifi ile vücudunuzdaki fazla yağların yakımı hızlanacak ve iştah kapatıcı etkisiyle fazla yemek yemenizi engelleyecektir.

Yağ yakıcı tok tutan Detoks suyu tarifi için malzemeler

1 litre sıcak su
bir kase taze nane
2 adet çubuk tarçın
1 adet elma
2 limon dilimi
bir şişe maden suyu

Yağ yakıcı Detoks suyu tarifi yapımı son derece basittir. Bir litre sıcak suyun içerisine kabuklarını soymadan dilimlenmiş limon ve yine aynı şekilde kabuklarını soymadan dilimlenmiş 1 adet elma ekliyoruz. Ardından yine bir kase taze nane, 2 adet çubuk Tarçın ve en son bir şişe doğal sade Maden suyunu da ekleyip sürahinin kapağını kapatıp soğumaya bırakıyoruz.

İşte Detoks suyunun hazırlanışı bu kadar basittir. İster bu sağlıklı içeceği 10 dakika bekledikten sonra çay olarak sıcakta tüketebilirsiniz isterseniz de Oda sıcaklığına kadar soğuduktan sonra buzdolabına kaldırıp yaz günlerinde soğuk olarak tüketmeniz de mümkündür.

İçerde malzemelerin ayrı ayrı son derece faydaları bulunmaktadır. Detoks suyunun sıcak su içerisine hazırlamamızın sebebi, içerisinde attığımız malzemelerin özlerinin daha rahat suyun içerisine karışmasını istememizdir.

Limonun suyu alkali edici faydası bulunmaktadır. Tarçın ise hem şeker dengeleyici, Hem de tok tutucu özelliği olduğu için Detoks suyunun içerisinde olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden Tarçın her diyetin vazgeçilmez ögesidir. Yine  nane ve özellikle limonun yağ yakıcı özelliği oldukça fazla olduğu için Detoks suyu tarifi içerisinde yer almaktadır. Doğal maden suyu ise özellikle yaz aylarında vücudumuzdan giden mineral ve vitaminlerin dengelenmemiş açısından gereklidir.

Hazırladığımız yağ yakıcı tok tutan Detoks suyunu bir günde tüketebilirsiniz. Özellikle Tok tutma özelliği ve iştah kapatma özelliği, bu Detoks suyunun fazla olduğundan özellikle ikindi ve akşam ürünlerinin öncesinde bu Detoks Suyunu tüketmeniz, fazla yemek yemenizi ve Abur cubura yönlerinizi oldukça engelleyecektir.

Daha farklı sağlık tarifleri için öksürüğü kesen doğal karışım tarifi ve yağ yakıcı Yoğurt kürü tarifi gibi farklı tarzı yazılarımıza göz atabilirsiniz.