d

Hazır paketlerde satılan muzlu yoğurtlar içerdiği katkı maddeleri sebebiyle uzak durulması gereken gıdalardır. Öğün geçişlerinde ya da diyetlerde sıklıkla kullanılan, oldukça besleyici ve lezzetli olan meyveli yoğurtlar arasında en sevilen ve en pratik yapılabilenlerden biri olan muzlu yoğurt hem sizin hemde bebek ve çocuklarınız için leziz ve sağlıklı bir gıda olacaktır.

Evde pratik muzlu yoğurt yapımı için gerekli malzemeler

1 adet muz
1 tatlı kaşığı bal
5 yemek kaşığı evyapımı yoğurt (bulamazsanız hazır yoğurtta kullanabilirsiniz)

5 yemek kaşığı yoğurdun içerisine (yaklaşık 1 kase yapıyor) çatalla ezilmiş püre haline getirilmiş 1 adet kabukları soyulmuş muzu ekleyip güzelce karıştırın. Ardında 1 tatlı kaşığı bal ekleyip balı iyice karıştırarak yoğurda yedirin. Ev yapımı muzlu yoğurt hazır afiyet olsun.

Muzlu yoğurt tarifinde kendi yaptığınız ev yapımı yoğurt kullanırsanız daha sağlıklı bir yiyecek elde edebilirsiniz. Evde yoğurt nasıl yapılır bilmiyorsanız fırında yoğurt yapımı tarifimize göz atabilirsiniz.

Eğer bu tarifi bebeğiniz için hazırlayacaksanız içerisinde bal olduğu için 1 yaş altı bebeklere önerilmemektedir. 1 yaş üzeri bebek ve çocuklarınıza bu tarifi yedirebilirsiniz. 6 ay üzeri katı gıdaya geçmiş bebeklerinize bu muzlu yoğurt tarifini içerisine bal koymadan hazırlayıp yedirmeniz mümkündür.

Evde muzlu yoğurt tarifi video olarak izlemek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube Kanalına ait muzlu yoğurt nasıl yapılır video olarak bulunmaktadır. Daha farklı tarifler için Youtube kanalımıza abone olmanızı bekliyoruz.