s

Doğal bir antibiyotik olan ve pek çok derde deva tavuk suyuna çorba tarifi hem hastalıklar karşısında direnç kazanmak, hem de sofralarda lezzetli bir çorba yapmak için en güzel seçeneklerden biridir. Yapılışı oldukça pratik olan tavuk suyuna çorba tarifi, kısa bir sürede basitçe hazırlanabilen oldukça lezzetli bir çorba tarifidir.

Pratik tavuk suyuna çorba tarifi için malzemeler

Bir yemek kaşığı tereyağ
bir yemek kaşığı sıvıyağ
1 yemek kaşığı un
4 su bardağı tavuk suyu
yaklaşık 200 gram kemiksiz haşlanmış tavuk eti
tuz
yarım çay bardağı tel şehriye

Tavuk suyuna çorba tarifi yapılışına geçersek, ilk olarak 4 su bardağı Tavuk suyunu hazırlayın. Tavuk suyu nasıl çıkarılır tarifimize göz atarak evde Tavuk suyunu nasıl kolay bir şekilde hazırlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Hazırladıktan sonra Bize yaklaşık 200 gram Haşlanmış tavuk eti gerekmektedir. Tavuk suyu hazırlarken kullandığınız tavuk etinden yaklaşık 200 gram kadarını tavuk suyuna çorba tarifi için ayırdıktan sonra çorbanın yapılışına geçelim.

Tereyağ ile sıvı yağ tencerenin içerisine alıp tereyağı eridikten sonra içerisine bir yemek kaşığı un koy onun acısı çıkana kadar 2-3 dakika civarında unu yakmadan kavurun.

Kısık ateşte un kavrulduktan sonra istenilen kıvamı alınca üzerine 4 su bardağı Tavuk suyunu ekleyip karıştırın. Tavuk suyu kaynamaya başladıktan sonra içerisine 200 gram Haşlanmış tavuk eti ve tel şehriyeyi ilave edip tuzunu da ekleyin.

Daha sonra pişen çorbanın kapağını kapatıp, kısık ateşte yaklaşık 15-20 dakika civarında pişirdikten sonra çorbanın hazır Afiyet olsun. Sıcak olarak servis yapabilirsiniz.

Bu nefis ve lezzetli aynı zamanda doğal bir hastalıklardan koruyucu olan tavuk suyuna çorba tarifi özellikle soğuk algınlığı için birebir olup, çocuklar için de son derece faydalı bir çorba tarifidir. Tavuk suyuna çorba tarifinin çocuklar açısından daha besleyici ve kuvvetlendirici olmasını istersiniz, gerçek köy tavuğu kullanarak, çorbanın Şifa kaynağını daha da arttırabilirsiniz.

Daha farklı yemek tarifleri, nefis bulgur pilavı tarifi ya da brokoli çorbası tarifi gibi farklı tariflerimiz için ilgili yazılarımıza bakabilirsiniz.