d

Bebekleriniz için hem doyurucu hemde leziz muhallebili mama hazırlamak istiyorsanız, bebekleriniz tatsız mamaları ve muhallebileri yemiyorsa hem leziz hem doğal hem de besleyici bir sütlü muhallebi tarifi hazırladık.

Ancak bu tarif ile ilgili uyarıda bulunmak gerekirse tarif inek sütü ve bal içeridiği için 1 yaş altı bebeklere önerilmemektedir. Eğer bebeğiniz inek sütü içiyor ve 1 yaş altı ise tarife bal katmadan da verebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir başka bir husus, tarifte bulunan malzemelere bebeğinizin alerjisi vasra kullanmamanızdır.

Sütlü Bebek Muhallebisi tarifi için malzemeler

1 su bardağı süt
1 yemek kaşığı irmik
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı bal
5 yada 6 tane toz haline getirilmiş badem
Yarım muz (püre haline getirilmiş)

1 su bardağı süt, 1 tatlı kağı tereyağı ve 1 yemek kaşığı irmiği karıştırarak kısık ateşte pişirin.

Muhallebi hazır olup kıvam alınca köpük atmaya başlayınca tencerenin içerisine yarım pire haline getirilmiş muz ve toz bademleri ekleyip 1 dakika daha karıştırarak pişirdikten sonra ocaktan alın.

Kaseye döktüğünüz sütlü muhallebinin içerisine soğuduktan sonra 1 yemek kaşığı bal ekleyip iyice karıştırın.

Bebekler için sütlü muhallebi tarifi hazır. Bebeğinize afiyet olsun

Sütlü muhallebi tarifi malzemelerden de anlaşılacağı için oldukça lezzetli ve besleyicidir. Ancak tarifte yer alan balı, muhallebi soğuduktan sonra eklemeniz gerekmektedir. Çünkü bal sıcak karışımlara eklendiğinde özelliğini yitirmektedir.Sütlü muhallebi tarifi besleyici ve tok tutan bir mama tarifidir dahası kilo aldıran muhallebi tarifi içerisinde yer alabilir diyebiliriz. Ayrıca gece maması olarak bebeklerinize verebilirsiniz.

Bebekler için sütlü muhallebi tarifi video olarak izlemek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube Kanalına ait sütlü muhallebi nasıl yapılır videosu bulunmaktadır. Bebeklere özel mama ve muhallebi tarifleri için Youtube kanalımıza bekliyoruz.