f

Kilo vermek için özellikle de göbek yağlarını eritmek için bağırsak temizliği olmazsa olmazlardandır. Zaman içerisinde bağırsaklarda biriken dışkı vücut tarafından atılmadığı için halsizlik, kilo alma ve enerji düşüklüğü gibi olumsuzluklara sebep olabilir. Ayrıca çoğu kişiyi kilolu gösteren de bağırsaklardaki gazdır. Bu nedenlere vereceğimiz tarif hem bağırsakların temizliği sağlayarak sizi zinde kılıp enerji verecek, hemde zayıflayıp kilp vermenize yardımcı olacaktır. Zayıflatan kür tarifi için malzemeler

1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt
1 çay kaşığı keten toğumu (öğütülmüş)
1 çay kaşığı chia tohumu
3 damla kadar limon suyu

Tüm saydığımız malzemeleri bir kasede iyice karıştırın 10 dk kadar bekletin. Sebebi ise chia tohumu jelleşecektir bu sebepten bekletmenizde fayda vardır. Tüm karışımı sabahları aç karnına yiyin ve bu kürü 21 gün boyunca uygulayın. Farkı görecek ve inceldiğinizi hissedeceksiniz.

Keten tohumu ve chia tohumu karışımı bağırsakları temizlerken, limon suyu da yoğurt ile birlikte göbek yağlarının yakılasına yardımcı olacaktır. Size hem enerji verecek, hem tok tutacak ve zayıflatacak bu kürü her sabah kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Evyapımı yoğurt daha sağlıklı ve faydalıdır ancak bulamıyor yada yapamıyorsanız, hazır yoğurtta kullanabilirsiniz.

Göbek yağlarını eriten kür tarifi video olarak izlemek isterseniz, altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube kanalına ait bağırsakları temizleyen kür tarifi yapılışı bulunmaktadır. Daha farklı tarifler için Youtube kanalımıza bekliyoruz.