d

Bizi sabun yapmaya iten efsane filmlerden olan Fight Clup filmi oyunculuk performansı ve seneryosuyla unutulmaz filmler arasına girmiştir. Özellikle sabun yapma sahnesi hala unutulmaz replikler arasındadır. Peki bu efsane filmin sabununu evde nasıl yaparız diyorsanız oldukça basit bir şekilde uygulayabileceğiz. Ama öncelikle evde fightclup sabunu yapmak için olmazsa olmaz olan silikon fightclup sabun kalıbıdır.

Evde fightclup sabunu yapmak için gerekli olan malzemeler

FightClup sabun kalıbı silikon

70 Gram zeytinyağı

9 damla kırmızı sabun boyası

9 damla lavanta esansı

26 gram saf su

9 gram kostik

Evde sabun yapmadan önce kesinlikle evde sabun yapımı güvenliği yazımızı okumanızı öneririz. Evde sabun yapmada kostik ve suyun karıştığı aşama oldukça tehlikeli bir aşama olup çocuklardan uzakta tutup bu işlemi koruyucu eldiven gözlük ve maske takmadan yapmamanızdır.

Fight Clup sabunu yapımı


- ilk olarak kostik ve suyu açık havada karıştırın yukarıda belirtilen önlemleri alarak. Kostik ve su karıştıktan sonra karışımı oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin.

- Karışım soğuyunca 70 gram zeytinyağının içerisine karıştırarark kostik-su karışımını dökün.

- Ardından 9 damla kırmızı sabun boyası, bir çimdik kaya tuzu ve 9 damla lavanta esansı ekleyip sabun karışımını yaklaşık 30 dk boyunca karışım puding kıvamı alana kadar karıştırın.

- Pelte olan sabun karışımını fightclup sabun kalıbına döküp biraz kenarlarından vurarak içinde baloncuk kalmamasını sağlayın.

- Fight clup sabun kalıbını önce streç film sonra havlu ile sarıp ertesi gün havlu ve streç filmden ayırıp serin ve güneş görmeyen yerde yaklaşık 6 hafta sabun olana kadar bekletin. 6 Haftalık süre sabunlaşma reaksiyonunun tamamlanması için gerekli süredir.

6 Hafta sonunda sevilen film Fight Clup un efsanevi sabununa ulaşmış olacaksınız. Genelde internet ortamında satılan (yaklaşık 20 tl) bu sabun oldukça nadide olup oldukça güzel bir hediye türü olabilir.

Evde fight clup sabunu nasıl yapılır video olarak izlemek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube kanalına ait Fight Clup Sabunu tarifi bulunmaktadır. 30 a yakın farklı evde sabun yapımı tarifi için sitemizin DoğalSabun Yapımı menüsüne göz atabilirsiniz.