d

Kilo vermek ve fit görünmek çoğu kişinin sahip olmayı istediği bir durumdur. Ancak yorucu egzersizler yada sarsıcı diyetler sebebiyle pek çok kişi bu düşünceden vazgeçmektedir. Doğal kürler kullanarak kilo vermek te mümkün olup kilo vermede asıl etken olan önemli bir unsurun çözümüne bu tarif ile değineceğiz.

Fit görünmeyi engelleyen ve kişileri şişman gösteren sanılanın aksine mide değil bağırsaklardır. Özellikle göbek bölgemiz tamamına yakını bağırsaklardan oluşur ve burada biriken gaz şişkinlik ile birlikte bizi şişman gösterir. Ayrıca zaman içerisinde bağırsaklarda biriken ve yumuşak jel gibi bağırsaklardan çıkmayan mukus, kilo alımından tutun halsizlik enerji düşüklüğü ve pek çok kişinin yaşadığı halsizliğe sebep olabilir.

İşte son dönemde bağırsaklarda biriken ve atılamayan fazlalıkların üzerine parazit gibi kişisel sağlığı ve kaliteli hayat düzenini etkileyen olumsuz unsurlarında varlığı genel sağlık çevrelerinde ortaya konmaya başladıktan sonra vücudun sağlıklı görünmesi için bağırsak temizliği öne çıkan bir unsur oldu.

Bu vereceğimiz bağırsak temizleme diyeti ile sizde bağırsaklarda biriken zararlı etmenleri temizleyebilecek ve bu kür ile kaliteli yaşayarak sağlıklı bir şekilde kolayca kilo verebileceksiniz.

Bağırsak temizleme diyeti için kür tarifi

1 adet elma
1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu
1 tatlı kaşığı bal
1 su bardağı su
1 yemek kaşığı chia tohumu

Elmayı küp küp doğrayın kabukları ile birlikte
Doğranmış elmaları bir bardağa alın ve üzerine 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu, bal ve 1 su bardağı suyu döküp karıştırın.

Tüm malzeme karıştıktan sonra suyunu süzün ve süzülen suyun içerisine 1 yemek kaşığı chia tohumu atıp iyice karıştırın.

Chia tohumu dibe çöktükten sonra tüm karışımı sabahları aç karnına için.

Eğer elmayı da kullanmak istiyorsanız bir kabın içerisine tüm tarifteki malzemeleri dökün ve karıştırıp ezerek elmayı püre haline getirin. Ardından püre haline gelmiş karışımın tamamını yiyin. İki türlü de tüketmeniz mümkündür. Hem tok tutacak hemde bağırsakların temizlenmesine yardımcı olacak kür tarifi hazır.

Bu karışımı aç karnına bir kere 3 hafta boyunca uyguladığınızda bağırsak ve kolon bölgenizin temizlenmesini sağlayacaktır. Bu sayede yaklaşık 10 kilo verebilirsiniz. Kilo vermenizi daha da kolaylaştırmak için bu kürü uyguladığınız dönemde bol sıvı tüketimi önemli olcaktır.

Bağırsak temizleme diyeti video olarak izlemek isterseniz kürün hazırlanışını gösteren kendi çekimimiz olan video altta bulunmaktadır.
Bize destek olmak için Harika Ev İşleri Youtube Kanalımıza abone olmanızı bekliyoruz.