d

Özellikle hasta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi olan ve geleneksel lezzetimizpeynirli gözleme tarifini farklı bir tat olan kaşar ile harmanlayıp oldukça leziz bir gözleme tarifi elde etmek isterseniz buyurunPeynirli kaşarlı gözleme tarifi yapılışına ve malzeme listesine geçelim.

Peynirli kaşarlı gözleme tarifi için malzemeler

125 gram lor peyniri
50 gram kaşar
5 yada 6 dal ince kıyılmış maydanoz
Yaklaşık 3 adet hazır yufka

Peynirli kaşarlı gözleme yapılışına geçersek öncelikle lor peyini, kaşar peyniri ve ince kıyılmış maydanozu bir kapta karıştırın. Arzu ederseniz karışıma tuz ve baharatta ekleyebilirsiniz.

Hazır yufkaları kenarlarında kıvırarak kare şekline getirin ve yarısına peynirli ve maydanozlu karışımı ekleyip yufkayı katlayın.

Yufkanın katladığınız yerlerine yani iki yufkanın birleştiği yeri hafif su gezdirerek ıslatın. Bu husus gözleme pişerken açılmasını önleyecektir.

2 yemek kaşığı tereyağını tavada eritin ve erimiş yağın üzerine gözlemeyi yerleştirin ve alt kısmı pişirmeye başlayın.

Gözlemenin alt tabanı pişince ters çevirin ve kaşarlı peynirli gözlemenin diğer yüzünü de pişirip ocaktan alın.

Tüm yufkalara aynı işlemi uygulayın

Peynirli kaşarlı gözlemeleri sıcak olarak servis yapın afiyet olsun.

Klasik peynirli gözlemelerden farklı olarak içerisindeki kaşarın erimesi ve yufka ile bütünleşmesi sayesinde gözleme oldukça lezzetli olacaktır. Kaşar özellikle gözeme tarifine oldukça yakışmaktadır.

Kaşar ile gözlemenin buluştuğu farklı tarifler arıyorsanız tavuklu kaşarlı gözleme tarifi yazımıza bakmanıza tavsiye ederiz.

Peynirli kaşarlı gözleme tarifi video olarak izleyip özellikle yufkanın katlanması işlemini görmek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube kanalına ait peynirli kaşarlı gözleme tarifi video olarak bulunmaktadır. Daha farklı tarifler için Youtube kanalımıza abone olmanızı bekliyoruz.