d


Künefe yöresel bir lezzetimiz olup vazgeçilmez tatlılarımızdan biridir. Hatay yöresine özgü künefe lezzetini evde tatmak ise biraz zahmetlidir. Bu sebepten hazır künefeler ön plana çıkmaktadır. Özellikle BİM künefe tarifi olarak uygulayabileceğiniz, BİM lerde satılan Künefes marka künefe yapılışını sizler için denedik.

Yapılışı gayet kolay olan BİM hazır künefenin aşamaları şöyledir.

İlk olarak 1 çay bardağı su ve 1 çay bardağı toz şekeri pişirip şerbet yapın. Hazır olan şerbeti oda sıcaklığına kadar soğuduktan sonra buzdolabında soğutun. Buz gibi şerbet olsun ki sıcak künefe ile birleşince yumuşacık peynir lezzetini alabilin.

Şerbet soğurken paketten çıkan 2 adet künefeyi kabını açmadan 200 derece önceden ısıtılmış fırında ızgara telinin üzerine koyarak yaklaşık 15 dkkünefelerin üzeri iyice kızara dek pişirin.

Pişen künefelerin üzerine sıcakken kabından çıkarmadan soğuk şerbeti paylaştırarak dökün.

Son olarak kabından çıkarıp tabağa aldıktan sonra BİM hazır künefelerin üzerine kaymak yada fıstık dökerek servis yapın.

BİM hazır künefe tarifi gerçekten enfes bir lezzet olmaktadır. Hem doyurucu hemde leziz olan hazır künefe, lokantalardaki künefe tariflerini aratmamakta olup deneyecek olanlara tavsiyemiz, üzerine kaymak sürüp servis yapmanızdır.

Afiyet olsun altta kendi çekimimiz olan BİM hazır künefe tarif video bulunmaktadır. Daha farklı tatlı tarifleri için Harika Ev iŞleri Youtube Kanalımıza Abone Olmanızı bekliyoruz.