Bebek Bakımı

Dokuz ay boyunca geçirmiş olduğunuz zorlu doğum dönemini atlattıktan sonra sağlıklı bir bebek dünyaya getirmiş oldunuz. Fakat asıl zorluklar bu dönemden sonra başlıyor. Bebeğinizin sağlığı için bebek bakımıürünlerine göz atmanız bebeğinizin daha sağlıklı bir çocukluk geçirmesine yardımcı olacaktır. Bu ürünler tüm anneler için çok büyük önem taşımaktadır.
Bebek bakımı ürünleri alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar onun cildi ve sağlığı ile alakalı hususlardır. Bebeğiniz için tercih edeceğiniz bebek bakımı ürünleri onun sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Eğer ilk defa bebeğiniz için bakım ürünü kullanıyorsanız bu sizin gözünüzü korkutabilir. Fakat yapmanız gereken şeyler çok basittir. Bebeğinize almış olduğunuz ürünleri uygulamadan önce mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekmektedir.
Henüz yeni doğmuş birkaç aylık olan bebeklerin bağışıklık sistemi çok iyi olmadığından elinizde olan en ufak mikrop çocuğunuzun mikrop kapmasına neden olabilir. Hatta daha ciddi durumlara bile yol açabilir. Elinizin temiz olduğundan emin olduktan sonra almış olduğunuzürünleri bebeğinizin baş kısmından başlayarak uygulamaya başlayın. Fakat bunu yapmadan önce bebeğinizin başını ve boynunu incitmeyecek şekilde destekleyiniz. Kucağınızda bebeğinizin boynunu ve başını desteklemeniz size daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Yeni doğan bebeklerin iskelet sistemlerinde kemikleri kıkırdak şeklinde olduğundan onlarla oynanacak oyunlarda bakımı için büyük önem taşımaktadır.

Bebek bakımı ne zaman görülür?

Oyun zamanlarındaortayaçıkabilecek ufak sarsılmalarınolması bilebebeklerin beyin kanamalarına ve hatta ölümlere yol açabilir. O yüzden oyun amaçlı bile olsa bebeğin dizlerinin üzerinde sallanması ya da yukarı kaldırılması gibi hareketler bebeğiniz için kötü sonuçlar doğurabilir. Bebeğin yapısı öylesine hassastır ki onu uyandırmanız gereken durumda bile dürtmek,sarsmak yerine ayağını gıdıklamak ya da yanaklarına hafifçe üflemek daha sağlıklı bir yol olacaktır.
Bebekler seslere karşı oldukça duyarlıdır. Bebeğinizle konuşmak, ona şarkılar söylemek veya müzikten hoşlanan çoğu bebek gibi ona müzikli oyuncaklar almak işitme gelişimi için oldukça sağlıklı olacaktır. Söyleyeceğiniz şarkı ve ninniler ya da okuyacağınız kitaplar bebeğinizde sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Başından sonuna bebek bakmak oldukça zor ve büyük sorumluluk isteyen, özen gösterilmesi gereken bir iştir. Bu yüzden bebeğiniz için en doğru ürünü tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.
Sizde bebeğinin daha sağlıklı bir cilde sahip olmasını istiyorsanız https://www.recete.com/bebek-bakimi/adresindeki ürünlere göz atabilirsiniz.