d

Pizza lezzetine bir an önce ulaşmak ve keyifli bir pizza lezzetini evde kolayca dakikalar içerisinde hazırlamak istiyorsanız hazır pizzalar imdadınıza yetişecek lezzettedir. BİM market pizzaları hem lezzetli olması hemde hesaplı yönü ile en çok tercih edilen hazır pizzalardan biridir.
BİM hazır pizzayı daha da leziz şekilde yumuşacık pişirmek isterseniz kendi hazırladığımız gibi sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle dondurucudan çıkardığımız pizzayı (4 adet oluyor her pakette) çözülmesini beklemeden yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz. Fırın tepsisi soğuk olmalıdır. Ardından her pizzanın üzerine 1 yemek kaşığı tereyağı ve biraz rendelenmiş kaşar yadamozorella peyniri serpip önceden ısıtılmış 180 derece fırına sürüyoruz.

Yaklaşık 15 dk boyunca fırında pişiriyoruz. Kaşar peynirleri eriyince pizzalarımız hazır sıcak olarak servis yapabilirsiniz.

Bim pizza pakedinin üzerinde 10-12 dk arası pişirin desede 12 dk pişen pizzalarda çiğ bir tat olduğu için biz pişirme süresini 15 dk tutuyoruz. Ayrıca hazır pizzalarda peynir oranı biraz bize az geldiği için bu tarife biraz daha rendelenmiş peynir ilave ederek hazırladık. Püf nokta olarak tereyağı eklediğimizde eriyen yağ, hazır pizzaları pişerken daha da yumuşacık yapmaktadır.

Hazır pizza nasıl pişirilir video olarak izlemek isterseniz altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri Youtube kanalımıza ait Bim pizza tarifi videosu bulunmaktadır. Hazırlanış aşamalarını izleyerek görebilirsiniz.