d

6 aydan sonra katı gıdaya geçmeye başlayan bebekler için yapabileceğiniz, hem tok tutan hem de oldukça besleyici un çorbası tarifi, oldukça pratik olup kilo aldıran bebek mamaları arasında yerini almaktadır.

6 aylık Bebekler için un çorbası tarifi için malzemeler

1 yemek kaşığı un
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 yumurta sarısı
iki su bardağı su
2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt

Bebekler için Tok tutan un çorbası tarifi yapılışına geçersek,

1 tatlı kaşığı tereyağını kısık ateşte tencerenin içerisine koyuyoruz ve erimesini bekliyoruz. Tereyağını kesinlikle yakmamaya Özen gösterin.

Tereyağı eridikten hemen sonra içerisine bir yemek kaşığı un ilave edip aynı şekilde unu da kavurmadan yakmadan, sadece yağ ile bütünleştiriyoruz. Un yağ ile bütünleştikten sonra 2 su bardağı su ilave edip yine kısık ateşte karıştırarak pişirmeye başlıyoruz.

Çorbanın ilk aşamasında sulu karışım Ocak'ta pişerken Ayrı bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt ve 1 adet yumurta sarısı ilave edip karıştırıyoruz.

Yoğurdun kesilmemesi için ocakta pişen sulu karışım Kaynadıktan sonra sulu karışımdan yaklaşık 3 yemek kaşığı suyu alıp yumurtalı yoğurtlu ayrı bir kaptaki karışım ile birleştirip iyice karıştırıyoruz.

Bunu yapmamızın sebebi Yoğurdun sıcak suyla temas ettikten sonra kesilmesini önlemektir. Yani ocakta pişen sulu karışımdan yoğurtlu yumurtalı karışımın içerisine sıcak suyu ilave edip sıcaklığı dengeliyoruz.


Tüm bu işlemi yaptıktan sonra Ocak'ta kısık ateşte pişen çorbanın içerisine yoğurtlu yumurtalı karışımı yavaş yavaş yedirerek Ve karıştırarak ilave ediyoruz. Yumurtalı yoğurtlu terbiye, çorbanın terbiyesini ilave ettikten sonra bir iki dakika kısık ateşte karıştırıp sonra ocaktan alıyoruz.

Biraz soğuduktan sonra Bebeğinize yedirebilirsiniz. Bebekler için un çorbası hazırdır Afiyet olsun.

Bu tarife 6 aydan itibaren katı gıdaya geçiş yapan bebeklerinize yedirebilirsiniz. Yoğurdun ev yapımı yoğurt olması oldukça önemli bir unsurdur. Ev yapımı yoğurt nasıl yapılır bu yazımızı okuyarak fırında yoğurt yapımı uygulayabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz 8 aylıktan büyük ise daha besleyici olması için 2 su bardağı suya, et suyu ya da tavuk suyu ilave ederek bu çorbayı yapabilirsiniz. Yine bir yaş üzeri bebekler için yapıyorsanız içerisine tuz ilave edip bu şekilde de pişirebilirsiniz.

Bebekler için un çorbası tarifini gördüğünüz  gibi pek çok farklı varyasyonu bulunmaktadır. Bebek çorbalarına Önemli olan bebeğin kaç aylık olduğudur ve bebeklerinize çorba yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta çorbanın içerdiği malzemelere karşı bebeğimizin alerjik durumu olup olmaması.

Eğer bu malzemelerden herhangi birine bebeğinizin alerjisu var ise bu çorbayı yapmamanız gerekmektedir. Çünkü 6 aylık bebekler için un çorbası tarifinde tüm malzemeler, birbirini tamamlayıcı bir etken oluşturmaktadır. Herhangi birinin eksikliği çorbanın lezzetini ve kıvamını oldukça değiştirecektir.

6 aylık bebekler için çorba tarifleri arasında besleyici tariflerden  olan 6 aylık bebekler için un çorbası tarifi , hem pratik bir şekilde hazırlanması hem de içerdiği malzemeleri doğal ve lezzetli olması sebebiyle bebeğiniz için oldukça güzel bir çorba olacaktır. Ayrıca kilo alamayan bebekler için kilo aldıran ve tok tutan bir çorba tarifidir.

6 aylık bebekler için un çorbası tarifi video olarak İzlemek isterseniz, altta her tarifimizde olduğu gibi kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait bebekler için un çorbası tarifi video olarak bulunmaktadır. Daha farklı bebek mamaları, için sitemizin balkabaklı sütsüz bebek çorbası ya da bebekler için hamsi çorbası tarifine göz atabilirsiniz.