d

Yaş pasta ara Kreması için orijinal bir pasta kreması tarifi arıyorsanız , klasik krem şantili veya muhallebili ara krema tariflerinden sıkıldıysanız, hazır satılan pastaların ara kremalarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, işte sizler için orijinal pasta kreması nasıl yapılır Tarifini paylaşıyoruz.

Orjinal pastacı kreması tarifi için malzemeler :

5 adet yumurtanın sarısı
yarım su bardağı toz şeker
1/3 su bardağı buğday nişastası
2 su bardağı süt
2 paket vanilya
bir yemek kaşığı tereyağı

Orjinal pastacı kreması tarifi yapımına geçersek, adımları iyi takip etmek gerekmektedir.

-Öncelikle 2 su bardağı Sütü tencereye koyup kısık ateşte pişirmeye bırakıyoruz.

-Süt tencerede pişerken, Ayrı bir kabın içerisine 5 yumurta sarısı, yarım su bardağı toz şeker ve 1/3 su bardağı nişastayı döküp iyice çırpıyoruz. Hafif katı bir karışım elde edeceğiz.

- Daha sonra Kaynayan süte geri dönüyoruz. Sütün kaynamasına yakın içerisine iki paket vanilyayı döküp iyice karıştırıyoruz.

- Şimdi gelelim pastacı kreması tarifi püf noktalarından en önemlisi, süt kaynamaya başlayınca içerisinden 2 kepçe alıp yavaş yavaş çırptığımız yumurtalı karışıma ekleyeceğiz. Bunun nedeni çırptığımız yumurtalı, nişastalı şekerli karışımı direk Kaynayan sütün içerisine eklediğimizde, yumurtanın sıcaklık etkisiyle pişmesi ve katılaşmasını istememiz sebebiyledir.

Bu yüzden, sıcaklığı dengelemek için yaklaşık 2 kepçe kaynamış sütü, yavaş yavaş mikserde hızlıca çırparak yumurtalı karışımın içerisine ekleyeceğiz. Böylelikle Kaynayan süt ve diğer kapta bulunan yumurtalı asıl karışım arasında sıcaklık dengesi, bir nebze olsun sağlanmış olacaktır.

- Birer kepçe olarak toplamda 2 kepçe sıcak sütü yumurtalı karışıma döküp iyice çırpıp karıştırdıktan sonra, çırptığımız bu sütlü yumurtalı karışımı, tenceredeki Kaynayan sütün içerisine yavaş yavaş ve hızlıca karıştırarak döküyoruz.

- Kısık ateşte Ocakta pişirmeye devam ediyoruz. Ancak bu süreçte tenceredeki pastacı kreması yavaş yavaş koyulaşacağı için sürekli karıştırmalı da fayda var.

- Karışım yaklaşık 1 dakika içerisinde kendiliğinden koyulaşacak ve kıvam alacaktır. Sarı renkte güzel bir kıvam aldıktan sonra tencereyi ocaktan alıyoruz.

- Ardından bir kabın içerisine döküp yaklaşık 5 - 10 dakika soğumaya bırakıyoruz.

- Yaklaşık 10 dakika sonra karışım tam soğumadan bir yemek kaşığı tereyağını, kaptaki pastacı kremasının içerisine döküp, kendi sıcaklığıyla yağ eriyene kadar iyice karıştırıyoruz. Bu aşamada mikser kullanmanıza gerek yoktur ancak isterseniz kullanabilirsiniz.

Yağ tamamen hazırladığımız orijinal pastacı kreması içerisinde eridikten sonra oda sıcaklığına kadar kremanın soğumasını bekliyoruz.

- Ardından üzerini Streç film ile kapatıp en az kullanmadan önce en az 3 saat buzdolabında bekletiyoruz ki lezzeti otursun.

- 3 saat sonra pastacı kremamız hazır.

Eğer kabuk tutması istemiyorsanız streç filmi kabın içerisindeki pastacı Kremasının üzerine yapıştırarak buzdolabında bekletebilirsiniz.

Orijinal pastacı kreması hazır. Yaş pasta ara kreması olarak kullanabileceğiniz gibi , ekler ve tart tariflerinde de güzel bir krema olarak sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Orijinal pastacı kreması son derece nefis lezzeti yumuşak kıvamı ile yaş pastalar, eklerler ve diğer tarifler için oldukça yakışmakta olup bu tarifte, gerçek pastacı kreması elde etmenin ne kadar basit ve kolay olduğunu kendinizde görecek, bu tarifi uyguladıktan sonra bir başka ara krema tarifi aramanıza gerek kalmayacaktır.

Tarifteki yumurta sayısını görünce Gözünüz Korkmasın. Orjinal pastacı kreması tarifini yaptığınız takdirde lezzetine bakacak olursanız, hiçbir şekilde ne yumurta tadı, ne de kokusu içinde olmayacaktır.

Gerçek pastacı kreması tarifi püf noktalarından en önemlisi ocakta pişen sütün içerisine, yumurtalı karışımı eklemeden önce 2 kepçe sıcak süt ile yumurtalı karışımı çırparak sıcaklığın dengelenmesini sağlanmasıdır. Bu süreç pastacı kremasının topaklanmasını engelleyeceği gibi , tadının oturmasına ve kıvamının oluşmasına yardımcı olacaktır.

Pastacı kreması nasıl yapılır Video olarak İzlemek isterseniz, altta kendi çekimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait gerçek pastacı kreması tarifi video olarak bulunmaktadır. Daha farklı, pamuk Pandispanya nasıl yapılırharika kabaran kek tarifi ve portakallı cheesecake tarifi gibi farklı tatlı tarifleri için yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Daha farklı Tatlı ve yemek tarifleri için Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza bekleriz.