d

Kaşarlı Milföy Çubukları

Milföy hamuru ile ne yapılır diye düşünüyorsanız, pratik bir atıştırmalık yada ansızın davetsiz gelen misafirler pratik tarifler arıyorsanız kaşarlı milföy çubukları tarifi imdadınıza yetişecek son derece lezzetli ve kolay bir tariftir.

Kaşarlı Milföy Çubukları Tarifi


Malzemeler
4-5 Milföy yaprağı
1 Yumurta Sarısı
Rendelenmiş Kaşar

Kaşarlı Milföy çubukları tarifi yapışışına geçersek, tarifin yapılışı da malzemeleri gibi oldukça kolaydır.

-         - İlk olarak masaya az miktarda un serpin

-          -Üzerine oda sıcaklığında 1 milföy yaprağını koyun Milföy yaprakları kare olacak

-         - Üzerine ilk olarak yumurta sarısı sürün

-          -Üzerine rendelenmiş kaşar peynirini serpin

-         - Tekrar üzerini milföy yaprağı ile kapatın

-         - İkinci kata da aynı işlemi uygulayın

-         - 4 kat bu şekilde çıkın

-          -En üst kata da yumurta sarısı sürdükten sonra bıçak yardımı ile üstten alta doğru parmak kalınlığında kesin.

-         -Kesilen Kaşarlı Milföy Parçalarını dik yada yan şekilde fark etmez yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin.

-          -Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 25 dk Üzeri kızarana ve Milföyler kabarana kadar pişirin

-          -Afiyet olsun…

Milföy çubukları kaşarlı lezzeti ile hem doyurucu hem de hafif porsiyonu ile gerçekten leziz ve pratik bir milföy börek tarifi olmaktadır. Son derece pratik bir şekilde dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz Milföy dilimleri tarifi özellikle keyifli kahvaltılar için son derece lezzetli olmaktadır.

Kaşarlı milföy dilimleri tarifi ile milföy ile ne yapılır sorusunun cevabını pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz gibi davetsiz misafirler için son derece pratik bir şekilde leziz sunum yapabilirsiniz.

Kaşar peyniri, milföy hamuru ile birleştiğinde oluşan lezzet hem yumuşak hemde rahatsız etmeyen bir börek tarifi yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca Kaşarlı milföy çubukları tarifi 3 malzeme ile yapılabiliyor olması hem hesaplı hem de leziz bir börek tarifi elde etmenizi sağlayacaktır. Kaşarlı Milföy çubukları ince kesildiğinden dolayı çok güzel kabardığı için milföy böreği nasıl kabarır sorusunun can sıkıntısı olan detayını ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Eğer tarifi susam yada çörekotu ile süslemek isterseniz kaşarlı milföy çubuklarının üzerine süslemek için ilave edebilirsiniz. Bir kaşarlı milföy dilimleri tarifimizde sadelik açısından üzerine herhangi bir süs malzemesi kullanmadık bu sebepten her kata sürdüğümüz yumuşta sarısını en üst kata da sürmek hem görüntü hem de yumuşak bir milföy böreği tarifi için önemli bir noktadır.

Milföy yapraklarını rendelenmiş kaşar ve yumurta sürerek üst üste çıktıktan sonra en son aşama olan kesim noktasında parmak kalınlığında yaklaşık 2 cm eninde kesmek önemlidir. Ayrıca başka bir püf nokta ise milföy yapraklarının oda sıcaklığında yumuşamış olmasıdır.

Kaşarlı milföy böreği tariflerini leziz kılan başka bir özellik ise kaşarın piştikten sonra içerdiği yağın milföy böreğinin kabarıklığı ile bütünleşmesi ile ortaya çıkan lezzeti olmaktadır. Bu sebepten milföy böreği tariflerinde kaşar peyniri vazgeçilmez olmaktadır. Peki kesilmiş kaşar peyniri yerine niye rendelenmiş kullandık derseniz, kesilmiş kaşar peyniri hem milföy yapraklarının kesim aşamasını zorlaştırmakta hem de pişme esnasında peynirin eriyerek akmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten rendelenmiş kaşar peyniri, milföy yapraklarının arasını tam doldurmaktadır.

Daha farklı atıştırmalık börek tarifleri, sirkeli börek tarifi, sosisli Kaşarlı milföy böreği tarifi gibi farklı tarifler için yazılarımıza göz atmanızı öneririz.