d

Bebek muhallebileri , bebeklerimiz için son derece besleyici olup neredeyse günün 24 saati verebileceğiniz son derece faydalı bir tatlıdır. Bebeklerin oldukça sevdiği kolay hazırlanan ve tadının güzel olduğu bebek muhallebisini, besleyici ve doyurucu bir şekilde içerisinde besin ögelerinin yüksek olarak yapmak istemezmisiniz. İşte besleyici doyurucu bebek muhallebisi tarifi

Tarifi malzemelerini vermeden önce değinmek gerekirse bebek muhallebisi tarifinde verdiğimiz malzemelerini de göreceğiniz gibi bu tarif 1 yaş ve üzeri bebekler içindir. Tarifimizde yer alan inek sütü ve bal, 1 yaş altı bebeklerde önerilmez.

Besleyici doyurucu bebek muhallebisi tarifi için

Malzemeler :

1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı pirinç unu tepeleme
bir tatlı kaşığı un tepeleme
yarım tatlı kaşığı irmik
1 tatlı kaşığı bal
bir tatlı kaşığı pekmez
yarım portakalın suyu

Besleyici ve doyurucu bir bebek muhallebisi yapımı da son derece basit ve pratiktir. Gelin bu malzemeleri ile güzel bir bebek muhallebisi nasıl yapılır yapılış aşamalarını bir göz atalım.

Sütlü bebek muhallebisi yapımı için öncelikle bir tencerenin içerisine 1 su bardağı süt, 1 tatlı kaşığı tepeleme un ,1 tatlı kaşığı tepeleme pirinç unu ilave edilir.

- Ardından yarım tatlı kaşığı irmik de katılarak kısık ateşte pişirmeye başlanır.

- Karışım muhallebi kıvamı alıp köpük köpük atmaya başladıktan sonra bebek muhallebisi hazır kıvama gelmiştir , ocaktan alıp bir kenara yada kasenin içerisine Koyup hafif ılımaya bırakıyoruz.

- Muhallebimiz ılıdıktan sonra soğuma suresini arttırmak için karıştırabilirsiniz.

-İçerisine bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı pekmez ve bir yarım portakalın suyunu ilave edip iyice karıştırıyoruz.

Bir yaş bebek muhallebisinin katıldığını ayarlamak için portakal suyu miktarını azaltıp arttırabilirsiniz kıvamını yakalamak için size kalmış.

Sütlü bebek muhallebisi bir yaş için hazırdır Afiyet olsun...

Sütlü bebek muhallebisi içerisinde yer alan besleyici malzemeler nedeniyle bebeklere verilecek muhallebiler arasında ön plana çıkmaktadır. Tarif de hiç kesinlikle şeker kullanılmamış olup pekmez ve balın doğal Şekeri ile oldukça lezzetli bir bebek muhallebisi tarifi olmaktadır.

Tarifini verdiğimiz doyurucu bebek muhallebisi Ayrıca 1 yaş bebekler için gece muhallebisi olarak da kullanılabilir. Portakal suyu kıvamı ile sıvılığını ayarlayıp gece muhallebisi şeklinde Bebeğinize yedirebilirsiniz. Ayrıca içerisinde yer alan Portakal ile portakallı bebek muhallebisi tarifi de elde etmiş olacaksınız.

Ayrıca doyurucu besleyici bebek muhallebisi tarifi , 2 yaş muhallebi tarif olarak da kullanılabilir. 1 yaş üzeri inek sütü ve bala alışan çocuklar için hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken bir önemli durum,  Bebeğinizin süt bal ve diğer içerdiği malzemeleri karşı hassasiyet ya da alerjisi varsa tariften bu malzemeleri çıkarmanızdır.

Besleyici doyurucu bebek muhallebisi tarifi video olarak İzlemek isterseniz altta yapılış aşamalarını gösteren kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait bebek muhallebisi tarifi 1 yaş video olarak bulunmaktadır. Daha farklı bebek mamaları için avakadolu bebek maması tarifi ya da bebekler için balkabağı çorbası ve ilk çorba 6 aylık bebek çorbası tarifi için sitemizde yer alan yazıları okumanızı tavsiye ederiz.