d

Karnınız acıktığında Ya da hafta sonları güzel kahvaltı sofralarında, farklı bir lezzeti oldukça pratik bir şekilde kolayca hazırlamak ister misiniz. Kahvaltıda pratik Ne yapsam diye düşünüyorsanız, aklınıza klasik şeyler haricinde bir şey gelmiyorsa, sizler için hazırladığımız Sosisli kaşarlı milföy böreği tarifi , hem oldukça pratik hem de oldukça lezzetli bir seçenek olacaktır.

Sosisli milföy böreği tarifi için malzemeler

Bir paket milföy böreği
1 paket sosis
üzeri için kaşar
1 adet yumurta sarısı
süslemek için çörek otu ya da Susam

Gördüğünüz gibi Sosisli kaşarlı milföy böreği tarifi için malzemeler oldukça pratiktir ve kolay bulunabilirdir. Kaşarlı sosisli milföy böreği yapımı da son derece kolay olmaktadır. Milföy böreği yapımı püf noktalardan en önemlisi pakette hazır aldığınız milföy böreklerinin oda sıcaklığında olmasıdır. Yani buzdolabında sakladığınız milföy böreklerini önce yapmadan önce bir müddet Oda sıcaklığına kadar çözülmesini bekleyin.

Milföy yaprakları oda sıcaklığı ne kadar çözüldükten sonra sosisli milföy yapımına geçelim.

Öncelikle 1 adet milföy böreği yaprağını dikdörtgen biçiminde seriyoruz. İçerisinde 2 adet sosisi ortasına gelecek şekilde uc uca (alttaki video da görebilirsiniz) ekliyoruz.

Sosislerin uçları hafif milföy hamurunun ucundan çıkacak şekilde olacaktır. Ardından sosislerin üzerine ya da altına 1 adet ince kesilmiş kaşar peyniri koyup milföyü rulo şeklinde doluyoruz.

Sosisli milföy sarma şeklinde olacaktır.
Şeklini değiştirmek isterseniz sosisli milföy üçgen şekli için kürdan kullanarak sosisli milföy kürdanlı olarak üçgen şekli verip kurabilirsiniz. Milföy böreğinin avantajı noktalarından biri de sosisli milföy şekillerini çoğaltabilmektir

Sosisli kaşarlı milföy böreği için şekil verdikten sonra bıçak yardımıyla böreğe 3 adet yanlamasına derin çizik atıyoruz. Yani bir nevi Slash işareti şeklinde böreğin üzerine 3 adet derin çizik atıyoruz. Bu Hem bir şey böreğinin iyi pişmesini sağlayacak hem de kaşarlı milföy böreğinin içerisinde yer alan sosisin içinin fırında daha iyi kızarmasına yardımcı olacaktır.

Tüm pakete aynı işlemi uygulayın. Sosisli milföy kestikten sonra üzerine yumurta sarısı sürüp, çörek otu ya da Susam ile süsleyerek yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz. Arzuya göre üzerini süslemek için çörek otu yağı ve Susam de koymayabilirsiniz.

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 10-20 dakika kadar milföy börekleri Pişene kabarana ve üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

Sosisli kaşarlı milföy börekleri hazır , sıcak ya da soğuk servis yapabilirsiniz Afiyet olsun.

Gördüğünüz gibi sosisli milföy sarma ismi de verebileceğimiz Sosisli kaşarlı milföy böreği tarifi son derece pratiktir ve güzel görüntüsüyle sizi cezbedecektir. Evde milföy böreği Kolayca nasıl yapılır Video olarak görmek isterseniz altta bu tarifin yani Sosisli kaşarlı milföy video olarak bulunmaktadır. Yapılış aşamalarını ve kesim kısmını detaylıca görmek isterseniz altta bulunan Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza ait videomuzu izleyebilirsiniz. Daha farklı pratik tarifler, Milföy pizza tarifi ya da tavuklu kaşarlı gözleme tarifi gibi oldukça pratik kahvaltılar için nefis lezzetlere ulaşmak isterseniz, Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza bekleriz.