f

Acil gelen misafirler için ya da tatlı krizi tutanlara muzlu bisküvili truff tarifi oldukça pratik kolay hazırlanabilir ve leziz bir atıştırmalık ve ikramlık olmaktadır. Son derece pratik şekilde hazırlanabilen ve hızlı bir şekilde servis yapılabilen muzlu truff tarifi için

Malzemeler

Bir paket petibör bisküvi sade yada kakaolu fark etmez
1 adet muz
10 adet fındık ya da ceviz dövülmüş
1-2 yemek kaşığı süt

Bulamak için

Hindistan cevizi ya da pasta süsü

Muzlu bisküvili truff tarifi yapım aşamalarına geçersek

-Öncelikle bir paket Petibör Bisküvi rondoda un haline gelene kadar çekiyoruz.
-Ardından bir kabın içerisine çekilmiş Petibör Bisküvi döküyoruz.
-1 adet muzu çatalla ezip püre haline getiriyoruz.
Ceviz ve fındığı da aynı şekilde küçük parçalar halinde dövüyoruz.
-Aynı kabın içerisine tüm malzemeleri koyup yoğurmaya başlıyoruz.
-Bir iki dakika çekilmiş Petibör Bisküvi ve dövülmüş fındık Ya da ceviz ile ezilmiş muzu , iyice hamur haline getirene kadar yoğurduktan sonra ufak ufak bezeler alıp yuvarlayacağız.
- Eğer hamurunuz ele yapışmıyor katı bir hal almış ya da yuvarlak şekil veremiyorsanız 1-2 yemek kaşığı kadar süt ilave edip tekrar yoğurmanız gerekmektedir.
-Daha sonra muzlu bisküvili Truffle hamurumuzdan aldığımız bezeleri elimizde yuvarlayıp, Hindistan cevizine buluyoruz.

Ufak bir Borcam ya da tabağa dizdiğiniz muzlu truff toplarını buzdolabında 10-15 dakika kadar dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz Afiyet olsun.

Muzlu bisküvili truff tarifinde elinize aldığınız bezelerin kolayca yuvarlana bilmesi gerekmektedir. Bu akışkanlıkta bir truff hamuru elde etmemiz gerekir. Hatta üzerine Hindistan cevizi ya da şekerlemelerin de yapışacak derecede hafif bir ıslaklık gerekmektedir. Bunu sağlamak için elinize aldığınız her bezeyi yuvarlamadan önce elinizi su ile ıslatmanın faydalı olacaktır.

Kolay truff tarifi olarak nitelendirebileceğimiz muzlu bisküvili truf tarifi pratik hazırlanışı ve nefis lezzetiyle Davetsiz misafirler için pratik tarifler içerisinde öne çıkmaktadır.

Biz muzlu bisküvili truff tarifinizi hazırlarken Hindistan cevizi yerine bulamak için pasta süsü kullandık. Sizde farklı şekerlemeler ya da Hindistan cevizi kullanarak elde ettiğiniz Bisküvili muzlu truffu süslemek için kullanabilirsiniz.

Davetsiz Misafir tatlısı olarak da adlandırabileceğimiz Bisküvili muzlu truff tarifi Ayrıca kek ile de hazırlanabilir.

Kekli truff tarifi yapımı da aynı şekilde oldukça benzerdir. Bir paket petibör bisküvi yerine 7-8 dilim ufalanmış kek kullanıp aynı Truff lezzetini yakalayabilirsiniz.

Bisküvili muzlu truff tarifi pişirme olmaması, dakikalar içerisinde kolayca hazırlanıp servis edilebilmesi ile 5 dakikada hazırlanabilen tatlılar arasında yerini almaktadır. Klasik tabir ile ismi 5 dakika tatlısı olan tatlılar arasında yer alsa da yapımı gerçekten beş dakikadan kısa bir sürede sonlanmaktadır. Bu yüzden Bisküvili muzlu truff tarifi son derece pratiktir.

Kekli truff tarifi de Lezzet olarak bisküvili truff tarifine benzemektedir. Elinizde hangi malzeme var ise onu değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Biz çikolatalı truff topları tarifimizde Petibör Bisküvi yerine kakaolu kek kullandık. Nasıl yapıldığına göz atmak isterseniz kakaolu kekli truff tarifi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Daha farklı tatlı tarifleri , muzlu sultan sarması ya da harika kabaran kek tarifi gibi tatlı tarifleri için Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza abone olmanızı bekleriz.