s

Lezzetli bir akşam yemeği ya da öğün atıştırmalık besleyici bir tarif arıyorsanız içerisindeki sebzeler ve kendi lezzetiyle sizi hayran bırakacak, Hem pratik hem hesaplı tarifleri içerisinde ön plana çıkan tavuk ciğer sote tarifi için

Malzemeler

Yarım kilogram kadar tavuk ciğeri
1 adet domates
1 adet kırmızı biber
1 adet yeşil biber
1 adet soğan tuz Karabiber pul biber

Evde tavuk ciğeri sote tarifi yapımına geçersek,
-Öncelikle tavuk ciğeri sote şeklinde doğranır.

-bir tencere içerisinde tavuk ciğerleri yağ eklenmeden kavrulur. Zaten Tencerenin altına açtığınızda Tavuk ciğerleri kendiliğinden sulanmaya başlayacaktır. Çünkü tavuk ciğerleri nazik bir ettir.

-Ayrı bir tavada bir adet soğanı sıvı yağ içerisinde pembeleşinceye kadar kavuruyoruz. Arzu ederseniz rendelenmiş soğan da kullanabilirsiniz.

-Kavrulan soğanların üzerine doğradığımız 1 adet yeşil biber ve 1 adet kırmızı biber ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.

-Tavuk ciğerleri pişince suyu ile birlikte kavuştuğumuz biber ver ve soğanın içerisine bekleyip pişirmeye devam ediyoruz.
-Kavrulan tavuk ciğer sote içerisinde tuz, Karabiber, pul biber isteğe bağlı kekik ya da nane ekleyip bir adet domates rendesi de ilave edip tavuk ciğer sote hafif sulu bırakana kadar bir 2-3 dakika daha kavurun.

Eklediğiniz domates rendesi de ciğer sote ile bütünleşince tavuk ciğer sote tarifimiz hazır. Servis tabaklarına sıcak olarak servis yapabilirsiniz Afiyet olsun.

Sotelenmiş tavuk ciğerini hafif sulu olarak servis ederseniz Daha lezzetli bir tat verecektir.
Tavuk ciğeri sote tarifi diğer tavuk ciğeri hazırlanma tariflerinden çok da lezzetli olmaktadır. Tavuk ciğeri kavurma olarak yapılabilir. Tavuk ciğer kavurma unlu olarak normal et ciğer tarifi gibi pişirilebilmektedir. Ancak tavuk ciğeri sote tarifi emin olun diğer ciğer tariflerinden Daha lezzetli ve yumuşak olmaktadır.

Tavuk ciğer sulu yemeği tarifi ise tavuk ciğeri tariflerinden bir başkasıdır. Ancak genelde tavuk ciğeri kavurma ya da tavuk ciğer sote tarifi lezzetiyle ön plana çıkmaktadır.

Tavuk ciğeri yapılışı, hem tavuk ciğerinin ucuz olması hem de tavuk ciğeri sote yapılışının pratik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Tavuk ciğeri kavurma tarifi , tavuk ciğeri sote tarifi kadar besleyici olmaması ve kuru olması sebebiyle pek tercih edilmeyen bir tariftir. Sotelenmiş tavuk ciğeri , yumuşak hem de sulu şekilde servis edilirse gerçekten güzel bir lezzet olmaktadır.

Ancak tavuk ciğer kavurma lavaş içerisine konulan sebzeler ile güzel bir öğün atıştırmalık tarif olabilir.

Ancak güzel bir akşam yemeği için tavuk ciğeri sote tarifini yaptıktan sonra yanına bir de nefis Bir bulgur pilavı yaparsanız, lezzetli bir akşam yemeği menüsü elde etmiş olabilirsiniz. Nefis Bir bulgur pilavı nasıl yapılır tarifini görmek İstiyorsanız, sitemizin bulgur pilavı tarifi yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Tavuk ciğer sote tarifi video olarak İzlemek isterseniz, altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait videomuz bulunmaktadır. Daha farklı yemek tarifleri, makarna ve pilav tarifleri için Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza abone olmanızı bekliyoruz.