d

Çocuklarınız için leziz bir atıştırmalık mı arıyorsunuz ? sıcak yaz günlerinde bunaldınız mı? işte hem serinletici hem oldukça leziz ev yapımı sandviç parfe tarifi. Bu tarif Algida Nogger dondurma şeklinde benzediği için ev yapımı Nogger tarifi olarak da geçebilir

Malzemeler
Bir çay bardağı krema
2 yemek kaşığı damla çikolata
bir kutu sade krem şanti
bir yemek kaşığı bal
bir yemek kaşığı labne peyniri
2 paket kakaolu bisküvi

Evde dondurma yapımı oldukça basittir. Ev yapımı kakaolu sandviç parfe tarifi nin yapımına geçersek, Öncelikle bir kutu krem şanti, bir çay bardağı krema ile çırpılır. Çırparken yavaş kademeden çırpma ya başlarsanız daha uygun olur. Çünkü krema, süt kadar akışkan olmadığı için biraz etrafı sıçrama yapabilir.

Krema ve krem şanti karışımı iyice kıvam alıp kabardıktan sonra bu beyaz karışımın içerisine kalan malzemeleri bal, labne peyniri ve Damla çikolatayı ekleyip tekrar iyice karıştırıyoruz.

Çikolatalı sandviç parfe tarifimizin iç kısmı hazır. Şimdi sandviç parfe tarifinin görselli için dikkat ve özen gösterilmesi gereken 2. kısmına geçiyoruz.

Biz bu tarifte görsel açıdan güzel görünmesi için eti kakaolu bisküvi kullandık. Siz herhangi bir kakaolu bisküvi kullanabilirsiniz. Hazırladığımız sandviç parfe karışımını 2 adet bisküvinin içerisine sürüp Kapatıyoruz.

Tüm sos malzemesini, çikolatalı bisküviler ile kapladıktan sonra sandviç parfeleri dondurucuda bir gece dinlendiriyoruz. Ardından ev yapımı çikolatalı kakaolu sandviç parfe sunuma hazır Afiyet olsun.

Kakaolu sandviç parfe Hızlı ve kolay hazırlanan sunumlar arasındadır. Yaklaşık 3 dakika içerisinde iç sosunu hazırlayacağınız kakaolu sandviç parfe, yaklaşık 10 dakikada da bisküvilerin arasına kapatmak için süre geçmektedir. Sandviç parfenin sadece derin dondurucuda donma aşaması beklenmelidir.
Ev yapımı kakaolu sandviç parfenin en az 6 saat boyunca derin dondurucuda beklemesi gerekmektedir.

Ev yapımı kakaolu sandviç parfe her aldığınız lokmada Size aynı Algida Nogger dondurma lezzeti verecektir. Bu sebepten kakaolu sandviç parfeniz sizin için ev yapımı Nogger tarifi olacaktır.

Sandviç parfenin içerisine eklediğimiz Labne peyniri, farklı bir tat katmak da olup kakaolu sandviç parfenin içerisinde yer alan, aşırı şeker tadı veren krem şanti ve balın bu Aşırı tadını bastırmak da ve oldukça güzel hoş bir lezzet vermektedir.

Ayrıca kakaolu sandviç parfe tarifinde süt kullanmamız sayesinde, kakaolu bisküvinin arasında yer alan parfe sosu kalıcı ve katı olmaktadır. Eğer bu tarifimiz de krema yerine süt kullansaydık, akıcı bir iç krema hazırlamış olacak ve bu iç krema, kakaolu sandviç parfemizin şeklini bozacaktı.

Kakaolu sandviç parfe ya da ev yapımı Nogger dondurma, yaz günleri için oldukça serinletici leziz bir tarif olacaktır. Ayrıca sizin için ev yapımı dondurma tarifleri içerisinde özellikleri lezzeti ve kolaylığı ile ön plana çıkacaktır.

Evde doğal dondurma yapmak istiyorsanız kakaolu sandviç parfe imdadınıza yetişecektir. Ayrıca Gerçek dondurma tarifi arıyorsanız sitemize ait olan Gerçek dondurma tarifi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kakaolu sandviç parfe tarifinin yapım aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait videomuz bulunmaktadır. Daha farklı ev yapımı dondurma tarifleri ya da rulo dondurma videoları için YouTube kanalımıza da bekleriz.