d

Oldukça sıcak geçen bu yaz günleri için özellikle çocukların seveceği ferahlatıcı ve pratik soğuk bir tatlı yapmak isterseniz sizler için pratik ve sağlıklı limonlu parfe tarifi hazırladık. Gerçekten evde limonlu parfe yapımı oldukça basit ve sonucu bir o kadar lezzetlidir. Limonlu parfe tarifi için

Malzemeler

2 adet limon
2 adet yumurta
1 paket krem şanti
bir su bardağı süt
bir paket Burçak bisküvi
bir su bardağı toz şeker
bir tutam tuz

Limonlu Parfe Tarifi Nasıl Yapılır
Limonlu parfe tarifi yapımına geçersek, oldukça pratik bir işlemdir.
-Öncelikle 1 paket krem şanti 1 su bardağı soğuk süt ile çırpıyoruz. Bazı krem şanti poşetleri, paketin içinde tek iken bazılarında ise bir pakette 2 poşet krem şanti bulunmaktadır. Biz tüm krem şanti ile yapacağız. Yani iki poşet krem şanti de çıksa bir poşet krem şanti de çıksa bir kutu krem şanti kullanacağız.

-Bir kutu krem şanti 1 su bardağı süt ile çırpıp krem şanti hazırlıyoruz. Daha sonra bu krem şantiyi 15-20 dakika buzdolabında bekletiyoruz.

-Daha sonra yumurtaların sarısını ve beyazını ayırıyoruz.

-Yumurta beyazının içerisinde bir çimdik tuz atıp kar beyaz olana kadar Mikserle çırpıyoruz. Yumurta beyazları Kar Beyazı olduğu zaman içerisinde bir su bardağı toz şekeri döküp tekrar çırpıyoruz.

-Ardından limonların kabuğunu ince ince rendeliyoruz. Limon kabuklarını rendelerken limonun kabuğunun altında yer alan beyaz kısmın limon kabuklarıyla karışmamasına Özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü limonun alt iç kısmında yer alan beyaz kısmı, tatlının içerisinde acılık verecektir.

-Kabuklarını rendelediğimiz limonların suyunu sıkıyoruz.

-Limon suyu, limon kabuğu ve yumurta sarısını iyice karıştırıp, Mikserle çırpıyoruz.

-3 ayrı kapta 3 adet karışım elde edeceğiz. Yani 1 krem şanti, 2 yumurta beyazı ve şekerin karıştığı karışım, 3 de yumurta sarıları ve limonun karıştığı karışım.

-Son aşamaya gelirsek 3 karışımı da aynı kapta mikserle karışıyoruz. Limonlu parfe karışımını, bu üç malzemeyi iyice birbirine karıştırıp kenara alıyoruz.

-Ronda da bir paket Burçak bisküviyi çekiyoruz.

-Bir borcamın içerisinde alt kata toz haline gelmiş bir paket Burçak bisküvinin yarısını serpiyoruz. Tabanın her tarafına eşit olarak yayılmasını sağlıyoruz.

-Ardından üzerine hazırladığımız limonlu parfe karışımını döküyoruz. En üst katmana ise çektiğimiz Burçak bisküvinin kalan yarısını, her tarafını eşit gelecek şekilde serpiyoruz.

Limonlu parfe borcamda hazır. Buzdolabında en az 6 saat beklettikten sonra limonlu parfe soğuk olarak servis yapabilirsiniz. Limonlu parfe, tamamen donduktan sonra servis yapmadan önce hafif servis için uygun olması için bir 5-10 dakika dışarıda bekletiniz uygun olur.

Limonlu parfe Gerçekten bu sıcak yaz günleri için limonun serinletici özelliği ile birlikte ferahlatıcı ve leziz bir tatlı olacaktır. Ayrıca limonlu parfe tarifinin en iyi yanlarından biri uzun süre derin dondurucuda tadını kaybetmeden kalabilmesidir.

Bu özelliğinden dolayı limonlu parfeyi, Misafiriniz geldiğinde hazır bir şekilde çıkarıp hemen servis yapabilirsiniz.

Limonlu parfenin tadı Gerçekten harika olmaktadır. Limonlu parfe yumurtasız olmaz mı ? ya da yumurta kokusu oluyor mu diye Aklınızda bir soru işareti oluşmasın. Limonlu parfe tarifinde kullandığımız yumurta, hiçbir şekilde tatlımıza koku vermemektedir. Biz kıvamı tutması için limonlu parfe tarifin de yumurta kullandık. Tarifte kullandığımız yumurta kesinlikle hiçbir şekilde ne tat, nede koku vermektedir. Bu yüzden limonlu parfe tarifi içerisinde kullandığımız malzemelerden hiçbir şekilde şüpheniz olmasın.

Lezzeti ile size oldukça ferahlatıcı ve hoş gelecek olan limonlu parfe tarifi , meyveli dondurma tarifleri içerisinde baş köşede yerini alacak bir lezzet olacaktır.
Eğer evde daha farklı parfe tarifleri arıyorsanız sitemizin kakaolu sandviç parfe tarifini sizler için öneririz.
Eğer Gerçek dondurma tarifi arıyorsanız, gerçekten salep ile yapılan ve pratik olan  dondurma tarifi yazımız, Gerçek dondurma tarifi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Limonlu parfe nasıl yapılır aşamalarını video şeklinde görmek isterseniz sitemizin YouTube sayfasına ait videosu olan kendi çekimimiz, limonlu parfe tarifi video alttan bulunmaktadır. Ayrıca daha farklı dondurma tarifleri Kornet dondurma nasıl yapılır ve tatlı tarifleri için Harika Ev İşleri YouTube kanalına bekleriz.