h

Peynirli milföy böreği tarifinden sıkıldıysanız, milföy böreği farklı bir lezzet arıyorsanız, garnitürlü labneli milföy böreği, Gerçekten hem yumuşak Hem de çıtır çıtır bir börek tarifi olmaktadır.
Garnitürlü labneli milföy böreği tarifi için malzemeler
1 konserve hazır garnitür
1 paket milföy böreği
1 kutu Labne peyniri
Tuz karabiber

Üzeri için

bir yumurta
çörek otu ya da Susam

Garnitürlü labneli milföy böreği tarifi oldukça basittir ve yaklaşık 10 dakika içerisinde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bu yüzden garnitürlü labneli milföy böreği tarifi oldukça pratik bir börek tarifidir.
-Öncelikle bir kutu ya da kavanoz garnitürü su içerisinde haşlıyoruz. Haşlanmasının sebebi, garnitürün daha yumuşak olması ve içerisindeki acı tadın çıkmasıdır.
-Suyunu süzüp haşlanmış garnitürleri bir kaba koyuyoruz.

-Üzerlerine bir kutu Labne peyniri, Tuz ve karabiber ekleyip güzelce karıştırıyoruz.

-Oda sıcaklığında bulunan milföy hamurlarının herbirinin içerisine Hazırladığımız garnitürlü ve labneli harcı koyup milföy hamurlarını Kapatıyoruz.

-Yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisinin içerisine hazırladığımız, milföy böreklerini yerleştirip üzerlerine yumurta sürüyoruz. Milföy böreklerinin üstünü süslemek için çörek otu ya da Susam kullanabilirsiniz.

-200 derece fırında yaklaşık 30 dakika milföy börekleri kabarana kadar pişirin.

Garnitürlü labneli milföy börekleri hazır sıcak olarak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun....

Garnitürlü labneli milföy böreği tarifi , labneli tatlı tarifinden çok daha lezzetli bir labneli tarif olmaktadır. Ayrıca bezelyeli milföy böreği tarifi , sadece içerisinde bezelye olması ve yeterince yumuşak olmaması sebebiyle, hazırladığımız labnelgarnitürlü milföy böreği tarifi gerçekten hoş bir börek tarifi olacaktır. Garnitürlü milföy börek tarifitavuklu milföy börek tariflerinden çok daha lezzetli, bir pratik börek tarifi olduğunu sizde yaptıktan sonra kendiniz lezzetiyle göreceksiniz.

Sebzeli peynirli milföy böreği tarifi olarak da bahsedebileceğimiz yukarıda tarifini verdiğimiz garnitürlü labneli milföy böreği tarifi nin yapım aşamalarında, püf noktalarından biri milföy böreğinin iyice kabarana kadar kendi halinde yavaş yavaş pişmesidir. Milföy böreğinin en güzel özelliklerinden biri olan puf puf kabarması, labne peynirli yumuşak sosu ve garnitürün lezzeti ile birleşince Gerçekten hem kahvaltıda olsun Hem yemeklerin yanında Ara Sıcak olarak lezzetli bir seçenek olmaktadır.

Kolay milföy böreği tarifi arıyorsanız garnitürlü labneli milföy böreği tarifi hem oldukça pratik hem de oldukça hesaplıdır.

Garnitürlü labneli milföy video olarak izlemek isterseniz, garnitürlü labneli milföy böreği yapılışı aşamalarını gösteren altta kendi çekimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait yapılış videosu bulunmaktadır. Daha farklı börek tarifleri, fırında patatesli sirkeli börek tarifi ya da tavuklu kaşarlı gözleme tarifi için Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza bekleriz.