tava dondurma tarifi

Daha önce sitemiz Harika Ev İşlerinde marşmelovlu tava dondurma tarifi , oreo ve brownili tava dondurma tariflerini sizlerle paylaştık. Rulo dondurma olarak da geçen, Ülkemizde Kaş tava dondurma ismiyle bilinen, asıl adı ice cream Rolls olan Tayland özgü rulo dondurma, oldukça güzel etkileyici ve vazgeçilmez bir dondurma çeşididir.
Dünya üzerinde rulo dondurmanın pek çok çeşidi yapılmakta olup, özellikle YouTube'da popüler olan dondurma videoları bulunmaktadır.
Etkileyici bir yapılış aşaması olan ice Cream Rolls un özel bir rulo dondurma yapma makinesi ile yapılmaktadır. Bu makina ile ice cream Rolls yapılış içerisindeki özel gaz sayesinde üzerine dökülen kremayı hızlı bir şekilde doğru soğutmakta olup, bu sayede spatula ile kazınan dondurma, üzerine çeşitli soslar ilave edilerek sunulmaktadır.

Yapılışı olarak görse de oldukça eğlenceli olan rulo dondurmayı eğer evde yapmak isterseniz, sizler için Kinder çikolata ile evde hazırladığımız ev yapımı tava dondurma tarifini paylaşıyoruz
Ev yapımı Kinder çikolatalı rulo dondurma tarifi için malzemeler

60 gram krema
42 gram süt
1 adet Kinder çikolata ufak boy
Bir çay kaşığı toz şeker
1 çimdik tuz

Evde Tava Dondurma Yapımı
Biz tüm evde rulo dondurma tariflerimiz de hassas terazi kullandık. Süt ve krema ölçümü sırasında hassas terazi kullanmanızı tavsiye ederiz.
-İlk önce bir tavanın içerisine krema, süt, şeker ve tuzu dökük kısık ateşte karıştırarak pişirmeye başlıyoruz.

-Karışım birbirine malzemeler iyice geçtikten sonra bir parça Kinder çikolatayı bu karışımın içerisine atıp erimesini bekliyoruz.

-Kinder çikolata, rulo dondurma karışımı içerisinde eridikten sonra iyice karıştırıp tavanın her yerine çikolata yayılmasının sağlıyoruz.

-Ev yapımı tava dondurma karışımı pişmeye başladıktan sonra ocaktan alıp oda sıcaklığında soğumasını bekliyoruz.

-Karışım oda sıcaklığına kadar soğuduktan sonra geniş bir borcama döküyoruz. Tava dondurmanın orjinal yapılışında çok ince bir şekilde makine üzerinden açılan krema, rulo şeklinde kazınmaktadır. Biz de bu işlemi yapmak için borcamın dibine çok ince bir tabaka rulo dondurma olacak şekilde genişçe yayılmasını sağlıyoruz.

-Daha sonra rulo dondurmayı derin dondurucuya koyup, en az 6 saat iyice Donana kadar bekliyoruz.

-Ev yapımı tava dondurma donduktan sonra dolaptan çıkarıp spatula yardımıyla (biz bu işlemi yaparken İnşaat spatulası kullandık) rulo şeklinde kazıyarak çıkarıyoruz.

-Sunum tabağına ya da dondurma kabına her bir ev yapımı Kaş tava dondurmayı dik bir şekilde koyup, üzerine ister meyve, Hindistan cevizi ya da isterseniz çikolata sosu döküp servis ediyoruz.

Görüldüğü gibi ev yamı rulo dondurma tarifi oldukça pratik bir hazırlanışa sahiptir. Eğer siz de bu görsel şöleni harika olan Kaş tava dondurma evde nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, sizler için ev yapımı tava dondurma tarifi Kinder çikolata ile hazırladık.
Evde ice cream Rolls yapımı görüldüğü gibi uzun uğraş istemeyen bir tariftir. Eğer ice cream Rolls yapılışı videolarını izlediyseniz orada daha sanatsal ve farklı işlemler uygulanmaktadır. Ancak evde ice cream Rolls yapma makinesi olmadığı için biz bu işlemi kendi imkanlarımızla pratik bir şekilde hazırladık. Orijinal Tayland tava dondurmadan Lezzet olarak pek farkı yoktur. Ancak gerçek Tayland ice cream Rolls içerisinde deve sütü kreması bulunmaktadır. Temini zor olduğu için biz normal süt kremasını ev yapımı Kinder çikolatalı rulo dondurma tarifinde kullandık.
Evde rulo dondurma yapımı mantığı genellikle bu şekildedir. Daha farklı mevsim meyveleri ya da kekler kullanılarak farklı ev yapımı tava dondurma tarifleri uygulayabilirsiniz.
Ev yapımı tava dondurma gerçekten oldukça leziz bir dondurma tarifidir. Buzlanmayan dondurma tarifi arıyorsanız, sizler için tam istediğiniz dondurma tarifi olacaktır.
Ayrıca eyapımı rulo dondurma tarifi Misafirleriniz için hem ilginç hem de bulunmaz bir lezzet olacaktır.

Evde dondurma yapmak için farklı dondurma tarifleri arıyorsanız sitemizin Gerçek dondurma tarifi ya da evde kornet dondurma tarifi yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Kinder çikolatalı dondurma tarifi afiyet olsun

Eğer ev yapımı Kinder çikolatalı tava dondurma nasıl yapılır görmek istiyorsanız altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube kanalına ait video bulunmaktadır yapılışı aşamasının görsel açından izlemenizi tavsiye ederiz.