v

Sıcak yaz günleri için hem serinletici hem de besleyici güzel bir içecek tarifi arıyorsanız, serinletici içecek tarifleri arasında lezzeti Belkide en güzel olanlardan biri muzlu kakaolu milkshake tarifidir. Muzlu kakaolu milkshake tarifi için
Malzemeler
Yarım muz
bir top çikolatalı dondurma
bir su bardağı soğuk süt
bir çay kaşığı vanilya
2 kalıp Buz
hazır çikolata sosu ya da bir tatlı kaşığı kakao

Evde güzel vpratik bir serinletici içecek olan muzlu çikolatalı milkshake yapımına geçersek, Rondonun içerisine bir su bardağı süt, vanilya, dondurma ve buz ilave edilir Ardından pürüzsüz bir kıvam alana kadar rondoda Tüm malzemeyi çekin.
Ardından büyükçe bir bardağa dökünüz. İçerisine 1 tatlı kaşığı kadar hazır çikolata sosu döküp karıştırdıktan sonra (Eğer çikolata sosunu Biz bu tarifte pratik bir tarif olması açısından hazır satılan çikolata sosundan kullandık. Eğer çikolata sosu kullanmayacaksanız Bu karışıma 1 tatlı kaşığı kakao ve bir çay kaşığı kadar şeker ilave ederek Rondo da bu şekilde çekmenizi öneririz. ) Çikolatalı muzlu milkshake üzerini krem şanti ile süsleyip üzerine tekrar çikolata sosu ile göz zevki açısından desen çizip servis yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kakaolu Muzlu milkshake tarifi yapımı oldukça basittir. Buz parçalarının ufak ve Boğazı tahriş edecek kadar büyük olmamasına Özen göstermeniz gerekmektedir.

Muzlu kakaolu milkshake tarifi diğer hazır milkshake tariflerinden lezzeti de ön plana çıkmaktadır. Milkshake tarifleri içerisinde milkshake in içerisine tadına en yakışan meyve muz olduğu için, Muzlu milkshake oldukça tercih edilmektedir. Sıcak yaz günleri için yaptığımız dondurmalı milkshake tarifi , içerisinde yer alan dondurma ve buz nedeniyle serinletici bir özelliği bulunan içecek olmaktadır.

Hazırladığımız muzlu çikolatalı milkshake tarifi içerisinde dondurma yer aldığı için dondurmasız milkshake tarifi olarak geçmemektedir.

Eğer çikolatanın ya da kakaonun lezzetini sevmiyorsanız, sitemizin diğer bir tarif olan ve içerisinde çikolata bulunmayan Muzlu milkshake tarifi yazımızı tavsiye ederiz. Eğer bu sıcak yaz günlerinde Serinlemek için gerçek bir dondurma tarifi arıyorsanız sitemizin diğer bir yazısı olan Gerçek dondurma tarifi yazımızı okumanızı öneririz.

Daha farklı tatlı tarifleri ve özellikle evde frappe nasıl yapılır İzlemek isterseniz, Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza da bekleriz.