Evde Cornet Dondurma Nasıl Yapılır

Kornet dondurma kültürü daha çok Cornetto dondurma markası olarak bilinen Algida'nın Cornettosu ile hayatımıza girmiştir.

Külahından çıtır çıtır oluşu ve üzerindeki dondurma sosunun lezzeti, Kornet dondurmanın ilgisini, her zaman üst düzeyde tutmuştur. Ancak Cornet Dondurmalar, fiyatı ve içerisindeki yapay malzemeler sebebiyle bazı kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Eğer siz de leziz bir Kornet dondurmayı bu sıcak günlerde yapmak isterseniz, işte pratik ve ev yapımı Kornet dondurma tarifi

Malzemeler

2 yemek kaşığı Kakaolu pasta kreması
3/4 su bardağı süt
Bir yemek kaşığı Çokokrem
Kornet Dondurma külahı

Üzerini için

Krem şanti
Damla çikolata

Kornet dondurma tarifi malzemeleri görüldüğü gibi oldukça basittir. Yapımı da son derece pratiktir. Evde Cornetto dondurma yapmak için gereken püf noktası aslında göstereceğiniz Özen ve el becerisidir.
Evde Kornet dondurma yapımı tarifi yapımına geçersek Öncelikle 3/4 su bardağı süt, bir kaseye boşaltılır. Üzerine 2 yemek kaşığı pasta kreması dökülerek karıştırılır. Bu aşamada mikser yerine kaşık ya da çatal kullanmanızı öneririz. Çünkü ev yapımı Kornet Dondurma da istediğimiz akıcı bir dondurma karışımıdır. Bu sebepten pasta kremasını bildiğimiz pasta kremaları gibi krem şanti modunda yapmadık. Daha akışkan bir dondurma karışımı olacaktır.

Pasta kreması ve sütü iki üç dakika karıştırdıktan sonra akıcı bir kıvam aldığını göreceksiniz. Daha sonra içerisine bir yemek kaşığı Çokokrem döküp tekrar karıştırın. Kornet dondurma karışımı akışkan bir kıvama gelince hazırdır.

Kornet dondurma yapımı iç harcı hazır ancak Cornet dondurma tarifinde asıl Püf nokta, dondurmaya Kornet şekli vermektir.

Bunun için Kornet külahına sarmak için boş süt kalıbı kullanacağız. Boş süt kutusunu külahın çevresini saracak şekilde kesin.

Nasıl yapıldığını görmek isterseniz altta kendi çekimiz olan YouTube videosu mevcuttur. Kornet dondurma külahının etrafını boş kesilmiş süt kutusu ile sardıktan sonra bant ile yapıştırın. Daha sonra içerisine Kornet dondurma harcını dökeceğiz.
Ev yapımı Kornet dondurmamız derin dondurucuda bekleyeceği için külahın derin dondurucuda dik durmasını sağlamalıyız. Biz bunun için bir bardağın içerisinde bant rulosunu koyarak Kornet dondurmayı içerisine oturttuk.
Bu sayede ev yapımı Kornet dondurma derin dondurucuda dik bir şekilde bozulmadan kaldı. Yine alttaki videoda nasıl bir şekil koyduğumuz görebilirsiniz.

Külahın içerisine Kornet Dondurma harcımızı da döktükten sonra ev yapımı Cornetto dondurmayı dik bir şekilde derin dondurucuya yerleştiriyoruz. Bir gece kaldıktan sonra Connetto dondurmayı derin dondurucudan çıkarıp dıştaki sarı bantladığımız kalıbı açıyoruz.

Kendinizin de göreceğiniz gibi dondurmamız Kornet dondurma şeklini alacaktır. Daha sonra üzerine hazırladığımız beyaz krem şanti üzerine sürün. Ev yapımı Kornet dondurma nın en üstünü ise, ister damla çikolata ister Antep fıstığı ister fındık ile süsleyebilirsiniz. Ev yapımı Kornet dondurma mızın üzerini süslededikten sonra bir saat kadar daha derin dondurucuda bekletirseniz uygun olur.
Soğuk bir şekilde ev yapımı Kornet dondurmayı misafirlerinize ikram edebilirsiniz.
Tarifte de görüldüğü gibi aşağıdaki kendi çekimiz olan Harika Ev İşleri YouTube videosunun da göreceğiniz gibi evde Kornet dondurma yapımı oldukça kolaydır. Eğer siz de evde Cornetto dondurma yapmak isterseniz malzemeleri de çok pratiktir. Evde Kornet dondurma yapma masrafı yaklaşık 2 TL dir. Tarifimizdeki Kornet dondurma harcından da yaklaşık 2 adet Kornet dondurma çıkmaktadır. Bu da kendi yaptığınız dondurmanın maliyetini göz önüne aldığımızda ne kadar da  hesaplı olduğunu görebileceksiniz.
Ayrıca ev yapımı Kornet Dondurmayı kendi malzemeleriniz ve kendi Emeğiniz ile Hazırladığınız için lezzeti daha bir başka olup güvenle çocuklarınıza yedirebileceksiniz.

Eğer siz de evde dondurma yapma konusunda isteğiniz varsa, sitemizin diğer tarifleri olan ev yapımı sağlıklı dondurma ve ev yamı Gerçek dondurma tarifi yazılarımıza göz atmanızı öneririz. Ayrıca tüm ev yapımı dondurma tarifleri yazılarımızın içerisinde dondurma yapılış videoları da bulunmaktadır.

Biz bu tarifimizde Kakaolu pasta kreması kullandık. Eğer farklı bir cornet dondurma yapmak isterseniz, sade pasta kreması kullanabilirsiniz. Kullandığınız sade pasta kreması üzerine meyve püresi veya çilekli Bir karışım döküp, ev yapımı meyveli Kornet dondurma yapımına kavuşabilirsiniz.

Evde dondurma yapımı oldukça lezzetli ve güzel bir uğraş olup, bu sıcak yaz günlerinde tercih edilmesi gereken tariflerden biridir. Dışarıdan alınan hazır Dondurmalar, hem hangi ortamda yapıldığı bilinmezken , hem içerdiği zararlı maddeler nedeniyle ne kadar sağlıklı olduğu şüpheli yiyeceklerdir.

Evde dondurma yapımı sanıldığının aksine oldukça basit bir uğraştır. Diğer dondurma yapımı yazılarımızı Okuduğunuz takdirde evde dondurma yapmanın ne kadar basit bir uğraş olduğunu göreceksiniz. Yapımı zor gibi görünen Kornet dondurmanın dahi evde yapılabildiğini bu yazıyı görünce kendinizde dışarıdan dondurma almaktan vazgeçecek ve evde kendi dondurmalarınızı kendiniz doğal yöntemlerle yapabileceksiniz.
Evde Kornet dondurma nasıl yapılır görmek isterseniz alttaki kendi çekimimiz olan evde Kornet dondurma yapımı videosu mevcuttur. Ayrıca daha farklı yemek tarifleri ve dondurma tarifleri için Harika Ev İşleri YouTube kanalımıza da bekleriz.