<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır Bütün Tavuk Yemeklik Nasıl Doğranırtavuk doğrama

Tavuğu marketlerden poşet içerisinde aldığınızda, nasıl doğranılacağı konusunda pek çok kişi yanlışlıklar yapmaktadır. Düzgün  doğranmayan tavuk, yemeklerde istenilen lezzeti verememekte olup, birçok kişinin zorlandığı bir konudur bütün tavuğun yemeklik doğranmısı.
Aslında bütün bir tavuk yemeklik Oldukça rahat bir şekilde doğranabilir. Sadece bunu bir kez görmek yeterlidir. Altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube videosunda bütün tavuk nasıl yemeklik doğranır göstermeye çalıştık.
Bütün tavuk market ve ya kasaplarda aldığınızda tavuğun yemeklik doğranmısına büyük marketlerin Kasap reyonlarında yardımcı olunmaktadır. Ancak bazı büyük mağazalar ve bakkallarda bütün tavuk aldığımızda, hazır poşet içerisinde satılmaktadır.
Bütün tavuğu sizde yemeklik nasıl doğrayacağınızı bilmiyorsanız oldukça basit bir şekilde kendi çektiğimiz olan bu videoda izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bütün Bir tavuğun yemeklik doğranmasında Önemli olan püf noktalarından biri Keskin ve ucu sivri bir bıçaktır. Bu sayede tavuğun eklem yerlerinden rahatlıkla uygun kesikler atabilir, bütün tavuğu yemeklik parçalayabilirsiniz.
Bütün bir tavuğu yemeklik doğramamımızın sebebi, bir tavuk uygun yerlerinden kesilip içerisine uygun kesikler atarak, yemeğin sosunun lezzetinin tavuğun her yerine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktır.
Poşet tavuk yemeklik doğrama, kemiklerinden çıkarmak ile aynı şey değildir. Tavuğu kemiklerinden çıkarmak isterseniz farklı bir işlem uygulamak gerekmektedir.

Kasaplarda ya da marketlerin Kasap reyonlarından aldınız bütün tavuktan sonra kasapların soracağı soru "Izgaralik mı yemeklik mi doğrayayım " olacaktır.

Bütün tavuğu ızgaralık doğramak, yemeklik doğramaktan daha farklı olup, bütün tavuk ızgara için kemiklerinden daha fazla ayırılıp et yayvan şekilde açılmaktadır. Bütün tavuk yemeklik doğramada da tavuk, kanat Göğüs kısımları ayırılarak içerisinde farklı noktalardan derin kesikler atılmaktadır.
Alttaki YouTube videosunu izleyerek ve bütün tavuk nasıl yemeklik doğranır rahatlıkla uygulayabilir ve yapabilirsiniz. Poşette tavuk tarifi ya da fırında pilav üstü tavuk gibi daha farklı tavuk yemekleri için  sitemiz Harika Ev İşleri yemek tarifleri menüsüne bakabilirsiniz.
Daha farklı yemek tarifleri videoları ve evde sabun yapımı videoları için Harika Ev İşleri YouTube kanalına da bekleriz.

Bütün Tavuk Nasıl Parçalanır Bütün Tavuk Yemeklik Nasıl Doğranır Reviewed by Harika Ev İşleri on 08:56 Rating: 5
loading...

16 yorum:

 1. tavukları ayrı ayrı almaktansa 1 veya 2 tane bütün alıp bu şekilde değerlendirmek daha güzel olur sanırım.

  YanıtlaSil
 2. barbekü'de tavuk yapmak isteyenler için harika tavsiyeler vermişsiniz. tavuğu doğru yerlerinden doğramak lazım.

  YanıtlaSil
 3. Bütün tavuğu parçalamak en sevmediğim şeydir ama bu kadar basit yapılabildiğini bilmiyordum açıkçası

  YanıtlaSil
 4. Ona yildir yemek yapiyorum tavugun parcalanma sekli oldugunu skmdi duydum. Ben kafama gore parcalardim halbuki demekki eksik is yapiyormusum

  YanıtlaSil
 5. İlk defa deneyecekler için video çok iyi olmuş. Bıçak burada önemli bir püf nokta.

  YanıtlaSil
 6. tavut parçalamanın bu kadar kolay olabileceğini düşünmemiştim. kasap bile açabilirim artık.

  YanıtlaSil
 7. Tavuk dedinde aklıma geldi bugün mangal yaptık güzeldi de sanki mide bozuldu gibi.

  YanıtlaSil
 8. maliyet açısından bize daha uygun olacaktır bütün tavuğu parçalamak. teşekkürler faydalı tarif için.

  YanıtlaSil
 9. bütün tavuğu parça şeklinde pişirmek isterken sürekli ziyan ediyordum ve etin şekli bozuluyordu artık bu sorunu aşmış ve öğrenmiş oldum.

  YanıtlaSil
 10. benim elimden bu tarz işler gelmiyor ama bu kadar kolaysa tavuk parçalamak, denemeden edemicem.

  YanıtlaSil
 11. Çok iyi bir bütün tavuk parçalama anlatımı olmuş, sayenizde zorluk çekmedim.

  YanıtlaSil
 12. Sirf bu parcalama yuzunden butun tavuk alamiyorum. Bu anlatim sayesind o kadar da zor olmadigini gordum. Deneyecegim.

  YanıtlaSil
 13. Bu kadar kolaymiymis bu is ben de ugrasip dururdum. Bu sekilde hersey daha kolay olacak benim icin.

  YanıtlaSil
 14. Tavugu pisirmek kadsr parcalamakta onemli. Parcalamayi dogu yapamayinca gorjntu olarak hos olmuyi. Ayrica yazida ojuduguma gore parcalama tekbigi gayet kolaymis

  YanıtlaSil
 15. Parçalama kısmını düzgün yapmazsanız birçok yemek tarifinde zorluk çekebilirsiniz o yüzden düzgün parçalamak çok ömnemli.

  YanıtlaSil
 16. konuda bahsettiğiniz gibi tavuğu iyi bir bıçakla kesmek lazım yoksa istediğiniz ebatlarda bölemezsiniz.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.