tavuk doğrama

Tavuğu marketlerden poşet içerisinde aldığınızda, nasıl doğranılacağı konusunda pek çok kişi yanlışlıklar yapmaktadır. Düzgün  doğranmayan tavuk, yemeklerde istenilen lezzeti verememekte olup, birçok kişinin zorlandığı bir konudur bütün tavuğun yemeklik doğranmısı.
Aslında bütün bir tavuk yemeklik Oldukça rahat bir şekilde doğranabilir. Sadece bunu bir kez görmek yeterlidir. Altta kendi çekimimiz olan Harika Ev İşleri YouTube videosunda bütün tavuk nasıl yemeklik doğranır göstermeye çalıştık.
Bütün tavuk market ve ya kasaplarda aldığınızda tavuğun yemeklik doğranmısına büyük marketlerin Kasap reyonlarında yardımcı olunmaktadır. Ancak bazı büyük mağazalar ve bakkallarda bütün tavuk aldığımızda, hazır poşet içerisinde satılmaktadır.
Bütün tavuğu sizde yemeklik nasıl doğrayacağınızı bilmiyorsanız oldukça basit bir şekilde kendi çektiğimiz olan bu videoda izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bütün Bir tavuğun yemeklik doğranmasında Önemli olan püf noktalarından biri Keskin ve ucu sivri bir bıçaktır. Bu sayede tavuğun eklem yerlerinden rahatlıkla uygun kesikler atabilir, bütün tavuğu yemeklik parçalayabilirsiniz.
Bütün bir tavuğu yemeklik doğramamımızın sebebi, bir tavuk uygun yerlerinden kesilip içerisine uygun kesikler atarak, yemeğin sosunun lezzetinin tavuğun her yerine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktır.
Poşet tavuk yemeklik doğrama, kemiklerinden çıkarmak ile aynı şey değildir. Tavuğu kemiklerinden çıkarmak isterseniz farklı bir işlem uygulamak gerekmektedir.

Kasaplarda ya da marketlerin Kasap reyonlarından aldınız bütün tavuktan sonra kasapların soracağı soru "Izgaralik mı yemeklik mi doğrayayım " olacaktır.

Bütün tavuğu ızgaralık doğramak, yemeklik doğramaktan daha farklı olup, bütün tavuk ızgara için kemiklerinden daha fazla ayırılıp et yayvan şekilde açılmaktadır. Bütün tavuk yemeklik doğramada da tavuk, kanat Göğüs kısımları ayırılarak içerisinde farklı noktalardan derin kesikler atılmaktadır.
Alttaki YouTube videosunu izleyerek ve bütün tavuk nasıl yemeklik doğranır rahatlıkla uygulayabilir ve yapabilirsiniz. Poşette tavuk tarifi ya da fırında pilav üstü tavuk gibi daha farklı tavuk yemekleri için  sitemiz Harika Ev İşleri yemek tarifleri menüsüne bakabilirsiniz.
Daha farklı yemek tarifleri videoları ve evde sabun yapımı videoları için Harika Ev İşleri YouTube kanalına da bekleriz.