evde kakaolu dondurma yapımı, evde kolay dondurma yapımı, limonlu dondurma tarifi, salepli dondurma tarifi, sütlü dondurma tarifi, Tatlı Tarifleri,

evde kolay dondurma yapımı, evde kakaolu dondurma yapımı, salepli dondurma tarifi, limonlu dondurma tarifi, sütlü dondurma tarifi, Tatlı Tarifleri, 
Çocukların Bayıldığı, Biz büyüklerin de severek yediği dondurmayı, evde yapmak istemez misiniz ? İşte sıcak yaz günleri için sağlıklı ve doğal ev yapımı dondurma tarifi

Ev yapımı dondurma tarifi için malzemeler

1 paket krem şanti
bir adet yumurta
Yarım su bardağı şeker
1 paket vanilya
2 su bardağı süt

Evde Dondurma Nasıl Yapılır


Ev yapımı dondurma tarifi yapılışı kısmına geçersek görüldüğü gibi kendi dondurmamızın malzemeleri oldukça basit ve pratiktir. Yapılışı da aynı tarifte ki malzemeler gibi Beş dakikada yapabileceğiniz tatlılar arasına girecektir. Tabii ev yapımı dondurmanın, donma kısmı uzun sürdüğü için beş dakikada misafir önüne çıkabilecek kadar hızlı bir tatlı olmamasına karşın, hazırlanış kısmı oldukça pratiktir.

Ev yapımı dondurma hazırlanışı için öncelikle

- 1 adet yumurta, yarım su bardağı toz şekerini mikserle iyice çırpıyoruz.
- Yumurta ve şeker iyice eridiğinde, karışım beyazlaştığını da içerisine süt, 1 paket krem şanti, 1 paket vanilya koyup karıştırmaya devam ediyoruz.
- Karışım pürüzsüz yoğun bir kıvam alması için sürekli karıştırılır. Bu süre yaklaşık 5 dakika olacaktır.
- Ardından ev yapımı dondurmayı ikiye bölüyoruz. Beyaz olan kısmı vanilyalı dondurma olarak ayırıyoruz. Diğer kısmına ise yaklaşık 2 yemek kaşığı kakao döküp tekrar çırpıyoruz. Bu kısımda çikolatalı dondurma olacaktır.
- İki ayrı dondurmayı İster tek kaba, ister iki ayrı kaba koyup, buzdolabının Derin Dondurucu kısmına kaldırın. Donma işlemi, içerisinde ki krem şanti sebebiyle ev yapımı dondurmanın uzun sürmektedir.
- Bu sebepten yaklaşık bir gün sonra tam kıvam almaktadır.
- Ev yapımı dondurmayı külahta ya da kasede servis yapabilirsiniz Afiyet olsun.

Ev yapımı dondurmanın yapılışı ve malzemeleri görüldüğü gibi oldukça pratiktir. Buradan kendi malzemeleriniz ile yapıldığı için dışarıda alınan hazır dondurma lara göre daha sağlıklı ve düşük maliyetli dondurma tarifi olacaktır. Harcadığımız malzemelerin toplam maliyeti 5 tl yi bulmamaktadır. Buna rağmen hazır dondurma fiyatları ise en düşük Dondurmalar bir de yaklaşık 7-8 Tl den başlamaktadır.
Evde dondurma yaptığınız takdirde yaklaşık 10 kişilik külah dondurma miktarı çıkmaktadır. Kasede ise bu sayı evinize gelen misafire sunabileceğiniz alternatif bir tatlı olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ev yapımı dondurmanın üzerine çikolata sosu gezdirip de sunabilirsiniz. Ayrıca tarifimizde verdiğimiz dondurmanın içerisine damla çikolata ya da bitter çikolata parçaları da koyulabilir.

Ev Yapımı Meyveli Dondurma


Ev yapımı dondurmayı şekillendirmek, daha çok tatlandırmak istiyorsanız içerisine Çilek püresi koyup ev yapımı çilekli dondurma edebilirsiniz. Tabii meyveli dondurma yapmak isterseniz hazır toz içeceklerin, toz kısmından bir çay kaşığı kadar koyduğunuzda ev yapımı dondurma mızın beyaz kısmına ve bu şekilde karıştırdınız da daha yoğun meyveli ev yapımı dondurma elde edebilirsiniz.
Ama bu pek sağlıklı bir dondurma olmayacaktır. Mesela limonlu hazır içecekler ile Hazırladığınız dondurma ile İşte karşınızda limonlu dondurma tarifi. Ancak dediğimiz gibi hazır toz içeceklerin zararı ortadadır.

Çilekli hazır içecekler, vişneli hazır içeceklerden Bu şekilde ev yapımı limonlu dondurma , ev yapımı çilekli dondurma ve ev yapımı vişneli dondurma yapımı elde edebilirsiniz. Ancak içerdiği malzeme hazır katkı maddeli toz içecek olacaktır. Biz bunu yerine ben bunu yerine daha organik olan Çilek parçalarını ve meyve püreleri ne öneriyoruz.

Peki vişneli dondurma nasıl yapılır


Aynı şekilde vişne ayıklanıp çekirdekleri çıkarılıp, rondoda püre haline getirilip, suyu süzülür ya da süzülmeden ev yapımı dondurmamız ile karıştırıldığında vişneli ev yapımı dondurma olacaktır.

Tabii vişneli dondurmanın acı olmasını istemiyorsanız, ev yapımı dondurma hazırlanma kısmında toz şeker miktarını biraz daha arttırmalısınız.
Peki niye krem şanti kullandık ? Krem şanti, dondurmanın doğallığını götürür, bu sağlıklı bir dondurma olmaz, diyenlerdenseniz ev yapımı dondurma tarifi mizin paylaşmamız ın sebebi, bu tarifin oldukça pratik olmasıdır. Gerçek dondurma tarifi için yakın zamanda bir dondurma hazırlama çalışması içerisindeyiz. Hazırlayacağımız dondurma tarifinin içerisinde salep olacak ve krem şanti bulunmayacaktır. Malum Ramazan günlerinde oruç ile birlikte bu çalışmaları yapmak daha da zor oluyor. Bu sebepten gerçek ev yapımı dondurma tarifi için sizleri Biraz bekleteceğim.
Bu sebepten ev yapımı dondurma nasıl yapılır sorusu aklınızı kurcaladığı anda bu tarifimizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde kolay dondurma yapımı için oldukça pratik bir tarif paylaştığımız tarifimiz.
Ayrıca evde sade dondurma yapımı ve kakaolu dondurma yapımı için dediğim gibi hazırladığımız dondurma harcını ikiye bölüp bir kısmını kakao ile karıştırdığımızda, ev yapımı sade ve çikolatalı dondurma hazırlamış olacağız. Ayrıca bu iki rengin külahta ne kadar birbirine yakıştığını göreceksiniz.
Sütlü dondurma tarifleri içerisinde en pratik olanı paylaştığımız tariftir. Ancak internette yaptığınız evde dondurma yapımı aramalarında farklı farklı meyvelerin dondurulmuş haliyle ve ya süt tozu ile yapılmış değişik tariflerde karşılaşabilirsiniz. Ancak tarifleri incelediğimizde tutup tutmayacağı konusunda pek emin olamadığımız ve lezzetini bilmediğimizden yukarıda verdiğimiz kolay dondurma yapımı tarifini paylaştık
Evde dondurma yapımı gerçekten insanı İyi hissettiren lezzetli bir uğraştır. Dondurma hem içerdiği lezzeti, hem de serinletmesi ile sizin için ev yapımı dondurma tarifi Yaz aylarının vazgeçilmez tarifi olacaktır.

Hatta misafirlerinize veya çocuklarınıza ikram ettiğinizde, kendinizin yaptığını söylemeyin. Hazır dondurmalardan bir fark göreceklerini zannetmiyorum.

Ev yapımı dondurma tarifi yapım aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz olan videomuz mevcuttur. Ayrıca daha farklı tarifler için YouTube kanalımıza da bekleriz.