Sıcak Yaz aylarının geldiği bu günlerde serin ve içinizi ferahlatacak içecekler ön plana çıkmaktadır. Soğuk içecek tarifleri arasında belkide en pratik ve faydalı olan Çilekli Smoothie tarifidir. Yapay, renkli boyalar katılarak yapılan, hazır malzemelerden sıkıldıysanız ve çekiniyorsanız sizler için ev yapımı çilekli smoothie tarifi hazırladık.
Çilekli smoothie tarifi için

Çilekli Smoothie Tarifi Malzemeleri :

1 su bardağı çilek (yeşil kısımları alınarak temizlenmiş ve yıkanmış)
bir su bardağı süt
2 yemek kaşığı yoğurt
bir yemek kaşığı bal
isteğe bağlı bir tatlı kaşığı toz şeker
yine isteğe bağlı 3-4 kalıp buz

Çilekli Smoothie Yapılışı

Çilekli Smoothie nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Çilekli Smoothie  tarifi, Yaklaşık 5 dakikada hazırlanabilecek bir soğuk meyveli içecektir. Çilekli Smoothie  ile sıcak yaz aylarında hem içinizi ferahlatacak, Hem de tatlı krizlerinize son verebileceksiniz.

Çilekli Smoothie'nin yapımına geçersek, içecek hazırlama blender ya da robot yardımıyla olmalıdır. Çilek, süt, yoğurt ve balı bir blender ya da robotun içerisine koyup yüksek devirde çekiyoruz. Karışım köpür köpür olup, kabarana kadar robotu çalıştırıyoruz.

Yaklaşık 1 dakika içerisinde çilekli smoothie malzemeleri iyice birbirine karışmış ve kıvam almış olacaktır. Daha sonra Bardağa döküp bir iki saat Buzdolabında bekletin. Ardından soğuk olarak içime hazır.

Ev yapımı çilekli smoothie Afiyet olsun...

Eğer buzdolabında bekletmek istemiyorsanız malzemeler kısmında da belirttiğimiz gibi karışımın içine 3-4 kalp buz atarak hızlı şekilde soğumasını sağlayabilirsiniz.

Eğer çileğiniz çok tatlı değilse damak tadınıza göre yine malzemeler kısımda belirttiğimiz gibi isteğe bağlı Çilekli Smoothie'nin içine 1 tatlı kaşığı toz şeker atıp karıştırma işlemini yapabilirsiniz.

Çilekli Smoothie, basit tarifi ve mevsimi olması sebebiyle diğer Smoothie tarifleri arasında öne çıkmaktadır. Ayrıca Çilekli Smoothie diyet listeleri içinde yerini almaktadır. Eğer diyet listenizde Smoothie bulunuyorsa hem besleyici hem de pratik ve leziz Çilekli Smoothie , zayıflatan Smoothie tarifleri arasında diyet  Smoothie tarifi olarak önerilebilir.

Sütlü içecek tarifleri pek tercih edilmezken çilekli içecek Çilekli Smoothie tarifi hem sütlü hem meyveli bir soğuk içecek olarak ferahlatacaktır.

Yapım aşamalarını görmek isteyenler için altta kendi çekimimiz olanı videomuz mevcuttur. Ayrıca diğer tarifler için kanalımıza bekleriz.