<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- Bağlantı Reklam --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:180px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-7446864617858221" data-ad-slot="9501666334"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

6 Sağlıklı Detoks Suyu Tarifi
Sıcak Yaz aylarının geldiği bu günlerde vücudumuz, sıvı kaybetmekte ve bu sebepten gün boyu su ile kendimize sıvı takviyesi yapmaktayız. Eğer sizds altta verdiğimiz Detoks suyu tariflerini uygularsanız vücudumuzun Eksilen Yapı taşlarının geri gelmesi, Vücudunuzun yenilenmesi gibi oldukça sağlıklı faydaları olduğunu göreceksiniz. Hazırladığınız sağlıklı Detoks suları oldukça pratik ve kolay bulunabilen malzemelerden hazırlanmıştır.

Detoks Suyu Tarifleri


Limonlu Detoks suyu


Malzemeler

1 litre su
bir adet Misket Limon
bir adet limon
bir tutam nane
İsteği bağlı buz

Limonlu Detoks suyu hazırlanışı
Bu Detoks içeceğinin hazırlanışı oldukça basittir. Tüm malzemeler iki-üç parçaya kesilerek, nane de elle koparılarak Bir litre suyun içerisine atılır ve karıştırılır. Gün içinde normal İçtiğimiz su yerine limonlu Detoks suyunu içtiniz de, sizi oldukça rahatlattiğını ve enerji sağladığını göreceksiniz.

Portakallı ve Yaban Mersinli Detoks İçeceğiPortakallı ve Yaban Mersinli Detoks İçeceği


Malzemeler

Bir adet portakal
200 gram yaban mersini
İsteğe bağlı Buz
1 litre su

Portakallı vyaban mersinli Detoks suyu hazırlanışı

-Portakal yaklaşık üç dört parçaya kesilir. (Kabuğu ile birlikte)
-Yaban mersinleri ortadan ikiye ayrılırsa içerdiği özü, daha çok suyun içerisine verecektir. Bu sebepten yaban mersinlerini ortadan ikiye kesip suyun içerisine atıyoruz.
- Naneyi de elle koparmak, vitaminlerinin kaybolmaması açısından önemlidir.
- Tüm malzemelerin iki - üç parçaya böldükten sonra suyun içerisine atıp karıştırın.
Gün içerisinde portakallı ve yaban mersinli Detoks suyu size enerji verecektir. Ayrıca yaban mersini çoğu diyet menüsünde yağ yakıcı olarak geçmektedir. Bu sebepten verdiğimiz Detoks​ suyu tarifleri arasında yağ yakıcı detoks tarifi olarak geçmektedir.

dKarpuzlu Detoks Suyu


Karpuzlu detoks tarifi malzemeleri

300 gram karpuz
bir tutam taze biberiye
Bir litre su
isteğe bağlı buz

Karpuzlu Detoks suyu hazırlanışı

Yaz aylarında karpuz çoğu kişinin geçilmezidir. Eğer sizde bu aylarda güzel bir Detoks suyu tarifi hazırlamak ve karpuz tadını içtiğiniz suyla almak isterseniz, Vücudunuzun yenilenmesi için karpuzun kullanmayı düşünüyorsanız işte size karpuzlu Detoks suyu tarifi.
Karpuzlu Detoks suyu hazırlanışı çok basittir. 300 gram karpuzu, kabuğuyla birlikte bir litre suyun içerisine atın. Çekirdekleri de bulunursa iyi olur. Yine içerisine bir tutam taze biberiye atıp buz ile birlikte karıştırın. Bir gün boyunca bitirmeye çalışın.

Kivi ve Çilekli Detoks Suyu Tarifi


Detoks suyu malzemeleri

Bir adet kivi
6-7 adet çilek
Bir litre su
bir tutam nane
isteğe bağlı buz

Detoks suyu hazırlanışı

Bugün verdiğimiz Detoks tarifleri içerisinde belki de en tatlısı ve hoşunuza kivi ve Çilek kullandığımız Detoks tarifi olabilir. Tarifin hazırlanışı oldukça basittir. Detoks suyu için kivinin kabukları soyulur ve yaklaşık 3 parçaya kesilerek suyun içerisine atılır.
Yine Detoks suyu için kullandığımız Çilek, yıkanıp temizlenip ortadan ikiye kesilir ve suyun içerisine atılır.
Nane yaprakları da kopartılıp Detoks suyu içerisinde koyulur. Burada bıçak kullanmamamız, nanenin yapraklarında bulunan vitaminler kaybolmaması sebebiyledir. İsteğe bağlı serin Bir detoks  suyu içmek isterseniz, buz kullanabilirsiniz.

Portakallı Çilekli Detoks Suyu


Detoks suyu malzemeleri

1 litre su 6-8 adet Çilek
bir portakal
nane
buz

Portakal ve çileği aynı mevsimde bulmanız biraz zor olsada ikisinin birleşiminin kattığı lezzet bakımından bu Detoks suyu tarifini sizlerle paylaştık. Portakallı çilekli Detoks suyu tarifi belki de en hoş tat veren Detoks suyu tariflerinden biridir.

Detoks suyu hazırlanışı
Portakalı, Limon gibi kabuğu ile beraber kesiyoruz. Çilekleri de yıkayıp ortadan ikiye bölünür. Tüm meyveleri ve elle kopardığımız nane yapraklarını suyun içerisine atıyoruz. Eğer bu Detoks suyu tarifini, yaz günlerinde hazırlarsanız daha da Serinlemek için Detoks suyu içerisine buz katabilirsiniz.
Portakallı ve çilekli Detoks suyu harika bir Detoks içeceği olmaktadır.

Salatalık ve Çilekli Detoks suyu


Detoks suyu tarifi malzemeleri

Yarım misket limonu
6-7 adet Çilek
bir salatalık
nane
1 litre su

Salatalık ve çilekli Detoks suyu hazırlanışı

Salatalık kabuğu ile birlikte ister yarımay, ister düz şekilde doğranıp suyun içerisine bırakılır. Çilekler saplarından ayıklanıp temizlenerek ortadan ikiye kesilir. Ardından içersine bıçak kullanmadan kopartılan nane de eklenip Detoks suyuna koyululur.
İsteğe bağlı çilekli salatalıklı Detoks suyu içersine buz ekleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yukarıda 6 adet oldukça nefis Detoks suyu tarifi verdik. Neredeyse tamamı oldukça enerji verici Detoks tarifleri , vücudun kaybolan Yapı taşlarını yerine getiren, meyveli Detoks tarifleridir. Ayrıca zayıflamak için de size yardımcı olacaktır. Yağ yakıcı Detoks tarifleri içerisinde bulunan yaban mersini, yukarıda verdiğimiz Detoks tarifleri içerisinde yer almaktadır.
Ayrıca Karpuzlu portakallı Detoks tarifimiz , alacağınız zevk ve lezzetiyle, Detoks programını erken bitirme riskinizi ortadan kaldıracaktır.
Tarifimizde dikkat ettiyseniz Karpuzlu detoks tarifi haricinde tüm Detoks suyu tarifleri içerisinde nane kullandık. Nane, hem ferahlatıcı özelliği, hem de vücuda enerji vermesiyle sebebide çoğu detoks tarifi içersinde kullandığımız ana etmenlerden biridir. Ayrıca nanenin yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır.


Diğer bir kullandığımız ana detoks malzemesi çilektir.
Çilek hem mevsimi olması hem de enerji vermesi sebebiyle​ 3 adet detoks suyu tarifi içersinde kullandığımız bir meyvedir. Çilek içerde kırmızı renk sebebiyle enerji verici ve tam mevsiminde bulabileceğimiz bir meyve olduğu için tariflerde yer almaktadır.
6 adet sağlıklı Detoks suyu tarifi yazımızda verdiğimiz tüm Detoks suyu tarifleri içerisinde buz bulunmaktadır. Buz isteğe bağlıdır. Eğer Soğuksu içiyorsanız buz kullanabilirsiniz. Eğer buz kullanmak istemiyorsanız tüm Detoks suyu tarifleri içerisinde buzu çıkarıp buzsuz Detoks suyu hazırlayabilirsiniz.
Verdiğimiz Detoks tariflerini Bir hafta boyunca uyguladığınızda, vücudunuza verdiği faydalar ve enerjiden, Ne kadar etkili bir detoks tarifi paketi olduğunu kendinize göreceksiniz Afiyet olsun.


6 Sağlıklı Detoks Suyu Tarifi Reviewed by Harika Ev İşleri on 10:30 Rating: 5
loading...

20 yorum:

 1. sağlıklı bir hayat için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım, sağlığın cinsiyeti yoktur. detoks suyu tarfinizi ramazandan sonra uygulayacğaım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Bayanların mutlaka bunu okuması gerekir. Çok ilgisini çekecek bir konu.

  YanıtlaSil
 3. işte benim ihtiyacım olan şey buydu. çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Sadece lezzet olarak değil görünüş olarak da harika duruyorlar. En kısa zamanda hazırlıcam. Ramazan bir geçsin de.

  YanıtlaSil
 5. Portakallı ve yaban mersinli olan detoksu daha önceden bir süre kullanımıştım ve gerçekten çok faydasını gördüm.

  YanıtlaSil
 6. Detoks suyunu ben ücretli alıyordum ama portakallı detoks suyu tarifiniz gerçekten çok güzle.

  YanıtlaSil
 7. detoks yapıyorum ama bir türlü sonuç elde edemedim hala daha kilolarım var bu yeni karışımları mutlaka deneyeceğim

  YanıtlaSil
 8. Karpuzlu ve portakallıyı çok seviyorum tadı da güzel. İçtikten sonra hafiflemiş hissi veriyor yaz aylarında tavsiye ederim bende.

  YanıtlaSil
 9. Yaz ayına girdik ama sanki sonbaharda gibi hissediyorum sıcaklıklar yükselmedi ama bu tarif ile bayağı rahat ederiz.

  YanıtlaSil
 10. Atakan Ertürk21 Haziran 2017 00:43

  Hem çoğunun tadları çok güzel hem de hepsi çok sağlıklı. Evdeyken kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 11. fotoğraflara baktıkça daha çok içesim geliyor. güzel tarifler için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 12. Uzun zamandır aradığım ve sonunda burada bulduğum detoks suyunu deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 13. Limonlu naneli detoks suyu bu sıcak havalarda içerisine buzda koyunca müthiş oluyor. Herkese tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 14. Ramazan ayı bitti sıcaklar başladı. Gerçekten bu hafta çöl sıcağı var resmen, tavsiyenize uyup güzel bir tane detoks suyu yapacağım.

  YanıtlaSil
 15. Gerçekten çok sağlıklı ayrıca lezetli tarifler bunlar. Hele bu sıcaklarda içimizi serinletmek için birebir :)

  YanıtlaSil
 16. bazıları hiç ulaşılabilir malzemeler değil. daha rahat ulaşabileceğimiz malzemelerle yapılabilecek detoks suyu tarifleri de eklerseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 17. sağlıklı beslenmek için birçok detoks suyu denedim bazılarında güzel sonuçlar aldım bazılarında hiç sonuç alamadım ama bu 6 yöntemde en yakın dönemde deneyeceğim

  YanıtlaSil
 18. Özellikle kivi ve çilekli olan mükemmel.

  YanıtlaSil
 19. Tüm bu detoks tarifleri kulağa da göze de hoş geliyor. Portakallı olanı denedim, tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 20. 6 sağlıklı detoks tarifi arasında ben de karpuzlu olanı merak ediyorum. Bugün deneyeceğim.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Harika Ev İşleri © 2014 - 2015
Bu Site Harika Ev İşleri Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Harika Ev İşleri. Blogger tarafından desteklenmektedir.